Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieje kwarc o f = 8.64MHz ?

11 Kwi 2003 18:58 2016 5
  • Poziom 12  
    Czy istnieje kwarc o f =8.64MHz?
    Ewentualnie czy są jakieś sposoby na generowanie przebiegu taktującego uC o takiej częstotliwości?

Pytanie następne: czy pilot w standardie RC5 to nadaje z częst. 36kHz, czy 38kHz? Pytam, bo różnie źródła różnie to podają.

Teraz może nie o programowaniu, ale pytanie trzecie: mamy rezystory, kondensatory SMD o wymiarach tzw. 1206, 0805 i pewnie jeszcze kilka innych (mniejszych; wystarczy rozebrać jakąś komórkę). Co oznaczają te liczby? Wymiary w mm, czy milsach?

Czy ktoś, z okolic Siedlec, poratował by mnie kilkoma rezystorami SMD?
    Robię pewien mały projekt i chciałbym aby już cały był w technologi SMD?
    Kupywanie elementów RC SMD na sztuki nie wchodzi przecież w grę (min. 10 szt.).
  • Poziom 33  
    Kwarców takich nigdy nie spotkałem, są chyba 8MHz i 8,86MHz, może jeszcze jest coś w środku ale nie jestem pewny. Co do rezystorów to poprostu rozmiary obudów.
    1206 3,1mm x 1,5mm x 0,55mm
    0805 2,0mm x 1,25mm x 0,55mm
    0603 1,6mm x 0,8mm x 0,45mm

standardowo mają odpowidnio 0,25W 0,125W i 0,1W mocy.

Kupić je można np. www.seguro.home.pl
    wybór dosyć spory, kosztują po 60 groszy za 10 sztuk, więc...
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    ostatnio widziałem 8,46
  • Poziom 12  
    CZy ktoś zna jakieś sposoby na generowanie przebiegu prostokątnego o "niestandardowej" częstotliwości?
    Sygnałem tym chcę taktować uC C51.

Dlaczego takim "dziwnym"?
    Ponieważ zapewnia mi on, po podziale, precyzyjną częstotliwość zarówno 38KHz, jak i 40KHz - do nadajnika Remote Control.
  • Poziom 42  
    w TME mają 9,216MHz dzieli się równo przez 36 i dość okrągło przez 40 (wynik jest skończony)
  • Poziom 12  
    Poprzeliczam, popróbuję.
    Dzięki.