logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Jak ustabilizować ping w T-Mobile 5G Home Office? Skoki 25-200 ms.

Cyklis 24 Sty 2024 14:13 3714 15
REKLAMA
  • #1 20926298
    Cyklis
    Poziom 4  
    Posty: 8
    Ogólnie mam problem z pingiem z Internetem z t mobile chodzi o to że skacze mi ping i to w ciągu 2 sekund z 25 do 45 później nawet 150 200 dzwoniłem na infolinię mimo to i tak nic z tym nie zrobili router to 5 g home office z anteną zewnątrzna skierowaną na bts do którego mam nie cały km w mojej miejscowości widzę na mapie jest 5 g to lepsze prędkości pobierania mam 900 mbs 800 zależy od godziny ale głównie właśnie problem z tym pingiem bardzo proszę was o pomoc bo naprawdę już nie wiem co robić

    Dodano po 58 [minuty]:

    Widzę i na tym forum również nie będzie żadnej pomocy
  • REKLAMA
  • #2 20926379
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35455
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5432
    Cyklis napisał:
    Widzę i na tym forum również nie będzie żadnej pomocy

    Myślisz że ktoś tu pełni jakieś dyżury 12-godzinne?

    Nic z tym nie zrobisz, bo internet LTE jest podatny na przeciążenia, jest podatny na zakłócenia, bts-y są przeciążone...
    W internecie LTE jak dokładnie przeczytasz umowę, żaden operator kompletnie niczego nie gwarantuje.
  • #3 20926390
    Cyklis
    Poziom 4  
    Posty: 8

    Myślałem, że po odpaleniu 5G nie będzie już takich problemów. No to jak wyjaśnić prędkość 900 Mbps z niestałym pingiem?
  • #4 20926395
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35455
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5432
    @Cyklis
    A czym 5g oprócz prędkości różni się od LTE?
    W jaki sposób do ciebie do domu jest ten internet 5g w odróżnieniu od LTE dostarczany?

    To się od siebie nie różni niczym - 5G i LTE dociera do twojego domu dokładnie w taki sam sposób, czyli bezprzewodowo.

    Żeby cokolwiek się tu zmieniło tak jak ty myślisz, maszty 5g musiałyby być stawiane co pół kilometra.
    5g w wielkich bólach jest dopiero uruchamiane, zanim jeśli w ogóle nastąpi nasycenie rynku masztami 5g, jeszcze sporo śniegu w Polsce spadnie.
  • REKLAMA
  • #5 20926404
    Cyklis
    Poziom 4  
    Posty: 8
    Nie różni niczym ? tyle że na 4 g LTE miałem pobieranie 150 mbs maks 200 a teraz mam 950 aktualnie i spadki do 800 więc faktycznie niczym się nie różni jak tak
  • #6 20926410
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35455
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5432
    @Cyklis
    A oprócz prędkości to czym się jeszcze różni?
    😂
  • REKLAMA
  • #7 20926424
    Cyklis
    Poziom 4  
    Posty: 8
    Na 4 g LTE miałem jeszcze wyższy ping po za tym 5 G zmniejsza opóźnienia w grach jak twierdzisz że nie ma różnicy między 4 g LTE a 5 g to masz widzę jakie pojęcie 🤣🤣🤣
  • #8 20926428
    dontonico
    Poziom 24  
    Posty: 508
    Pomógł: 64
    Ocena: 121
    Spadek pingu nastąpi, jak włączą prawdziwe 5G. Na razie to dalej nakładka na LTE, więc zmniejszenia pingu nie będzie. Jeszcze ze 2 lata czekania przed Tobą, prace trwają.
  • #9 20926432
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35455
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5432
    @Cyklis
    Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem co napisałem w poście 4.
    A jeśli nadal nie rozumiesz, to już nic na to nie poradzę.
  • #10 20926439
    Cyklis
    Poziom 4  
    Posty: 8
    >>20926428
    Z tego co wiem u mnie 5 G będzie odpalane 3.02.2024 Interfejs aplikacji z mapą zasięgu sieci 5G wokół Brodnicy.

    Dodano po 57 [sekundy]:

    >>20926428

    I widzę że nie daleko mnie nadajnik 5 g stawiają
  • #11 20926508
    dontonico
    Poziom 24  
    Posty: 508
    Pomógł: 64
    Ocena: 121
    Tu nie chodzi o nadajnik, tylko o szkielet sieci. Na razie to wszystko jest NSA, czyli sieć na bazie kotwicy LTE. Samodzielna sieć SA to co najmniej jeszcze dwa lata.
  • #12 20926535
    Cyklis
    Poziom 4  
    Posty: 8
    No czaje ale mimo odpalenia 5 g sieci i to tej prawdziwej jak ma to miejsce u mnie myślałem że okropnie obniży ping bo prędkość pobierania to widać że kolosalnie większa bije na łeb szkoda że te opóźnienia są chwilami wyższe
  • REKLAMA
  • #13 20926544
    dontonico
    Poziom 24  
    Posty: 508
    Pomógł: 64
    Ocena: 121
    Muszą być, bo cała sygnalizacja i sterowanie idzie po LTE.
  • #14 20926596
    Cyklis
    Poziom 4  
    Posty: 8
    @dontonico z tego co mi wiadomo t mobile i Orange odpaliło jakoś w tym tygodniu właśnie 5 g szkoda że ten ping jest nie stały w sumie to tragedii nie ma 25 ma 30 45 to idzie grać mimo to do Fify wiadomo chciałbym niższy
  • #15 20926610
    Cyklis
    Poziom 4  
    Posty: 8
    Żadnej pomocy wielcy znawcy haha

    Moderowany przez gulson:

    3.1.9. Rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

  • #16 20926611
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35455
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5432
    @Cyklis
    Skoro obecnie LTE jest w pełnym rozkwicie, a pingi są wysokie, to kiedy już na podobnej zasadzie zagości 5G, to pingi nadal będą wysokie.
    Ma to miejsce w każdej transmisji radiowej.
    Nie ma znaczenia, że do samego BTSa transmisja pójdzie światłowodem z linkiem nawet 10Gb.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z niestabilnym pingiem w usłudze T-Mobile 5G Home Office, gdzie wartości ping skaczą od 25 do 200 ms, mimo wysokich prędkości pobierania sięgających 900 Mbps. W dyskusji poruszane są różnice między technologiami LTE a 5G, z uwagą, że obecnie 5G w Polsce działa na bazie LTE (NSA), co nie przynosi oczekiwanych popraw w stabilności pingu. Uczestnicy forum wskazują, że aby uzyskać rzeczywistą poprawę, konieczne jest rozwinięcie infrastruktury 5G, co może zająć jeszcze kilka lat. Użytkownik zauważa, że mimo lepszych prędkości, ping pozostaje problematyczny, co wpływa na doświadczenia w grach online.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA