logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nadmierne nagrzewanie się pieców akumulacyjnych Dimplex XLE125 i XLE150

szelka912 04 Lut 2024 19:14 492 1
REKLAMA
  • #1 20944986
    szelka912
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Mam w domu piece akumulacyjne Dimplex XLE125 i XLE150. Piece bardzo mocno się nagrzewają pomimo ustawienia na sterownikach niskiej temperatury. Temperatura w pokojach potrafi osiągnąć nawet 27 stopni pomimo iż sterownik ustawiony jest na 13 stopni. Piec jest tak gorący, że nie można go dotknąć. Nie pomogło nawet przywrócenie do ustawień fabrycznych. Co może być powodem takiego przegrzewania pieca?
  • REKLAMA
  • #2 20945192
    Zbigniew Rusek
    Poziom 38  
    Posty: 3610
    Pomógł: 394
    Ocena: 1539
    Czy te piece wyłączają się po czasie, na jaki jest zaprogramowany sterownik (zwykle jest to nie więcej niż 10 godzin na dobę)? Czy mają przełącznik zakresu mocy (nie znam akurat tych pieców, ale typowy piec akumulacyjny ma kilka grzałek (2-6, czasem 8) i przełącznik zakresów mocy (na ogół 3-stopniowy)?Jeśli piece akumulacyjne zasilane są wg taryfy nocnej, to powinny być podłaczone do obwodu właczanego i wyłączanego przez zegar sterujący.
REKLAMA