Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3210 mcu eeprom interface - failed

03 Gru 2005 02:25 882 9
  • Poziom 13  
    Witam
    W moje ręce trafiła płyta główna od 3210. Po wygrzaniu COONT'a udało się pozbyć komunikatu CS. Jest jeszcze jeden problem. Telefonik włancza się, zapala się podświetlanie i to wszystko. W tescie komunikat MCU EEPROM INTERFACE - FAILED. Kto może niech pomoże:D
  • Poziom 17  
    a jaką ten tel ma przeszłość? co mu się stało?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    full flash (mcu+ppm+eeprom ) i powinno być ok
  • Poziom 13  
    Telefonik ma taką przypadłość że nie chce się włączyć. Tak jak opisałem wcześniej. Po naciśnieciu przycisku zpala się tylko podświetlanie. W Eprom Tools jak robie test wszysto jest OK poza jednym parametrem MCU EEPROM INTERFACE - FAILED
  • Poziom 17  
    chodziło mi o to co mu się stało czyli czy np był zalany, zawilgocony a może upadł? na początek przeflashuj i wtedy zobaczymy
  • Poziom 13  
    Nie jestem w stanie nic o niej powiedzieć. Dostałem od kumpla dwie płyty główne. Jedna z nich właśnie tak się zachowuje. OK. wgram od nowa flasha. Zobaczymy co bedzie dalej.
  • Poziom 29  
    podejżewam zę flaszując tą nokie niewiele osiągniesz bo w 3210 eprom jest zewnętrzny i flaszując ten telefon nie zahaczasz o adres epromu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tez prawda, ale można na zewnątrz przeprogramować
  • Poziom 29  
    Ja bym jeszcze próbował wpisać nowy imei, chociaż ten komunikat który wyżej podałeś wygląda na fizyczne uszkodzenie epromu lub nie ma jakiegoś przejścia do epromu albo brakuje któregoś z resetorów, posprawdzaj to wszystko. Jak nadal będzie lipa to pozostaje Ci zaprogramowanie epromu jakimś programatorem (bo po mbusie raczej nie pujdzie) ewentualnie wymiana kości epromu.
  • Poziom 13  
    Witam Panowie.

Posprawdzałem wszystkie przejścia od wyprowadzeń układu oprócz jednego tego które idzie bezpośrednio do procka. Pod eepromem jest przelotka, nie wiem jak to spardzić bo procek jest zaklejony. Pozostałe prześcia są OK