logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór płyty indukcyjnej Electrolux/AEG slimfit do szafki 60cm - opinie

adamkrk86 02 Kwi 2024 23:30 861 15
REKLAMA
  • #1 21030095
    adamkrk86
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Cześć,
    jestem na etapie wyboru płyty indykcyjnej do remontowanego mieszkania. Mam w planie szafki 60cm, ale z tego co rozumiem electrolux/aeg produkuje płyty slimfit które nawet w rozmiarze 70cm wchodzą w szafki 60cm(oczywiście są wymogi odnośnie grubości blatu, chyba min 30mm). Czy ktoś z was miał okazję używać takich płyt w szafkach 60 cm?
    Mam taki układ, że bezpośrednio obok szafki na której będzie płyta instalowana ma znajdować się zmywarka. Nie wiem czy taki układ może wchodzić w grę(tzn ta część płyty która nie wychodzi grubość blatu znajduje się nad zmywarką.

    A co do samych płyt, zastanawiałem się nad AEG https://www.aeg.pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/ike74471ib/ macie jakieś opinie lub sami używacie?
    Ew jakiej firmy polecacie płyty w tej cenie? 70 cm jak i 60 cm(w razie problemów z zainstalowaniem 70 cm chciałbym mieć wybrany "awaryjnie" węższy model.
  • REKLAMA
  • #2 21030691
    Sebastian_M26
    Poziom 30  
    Posty: 1341
    Pomógł: 130
    Ocena: 434
    Te poniższe przykładowe liczby 550 i 28 wyjaśniają wszystko, jak wybierzesz płytę to sobie sprawdzisz na schemacie.
    Szkic instalacji płyty grzewczej z wymiarami.
    Schemat instalacji z minimalnym wymiarem 28 mm.
  • #3 21030796
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Płyty AEG / Electrolux to syf -> podobnie Whirlpool'a.
  • REKLAMA
  • #4 21030921
    Sebastian_M26
    Poziom 30  
    Posty: 1341
    Pomógł: 130
    Ocena: 434
    AsReeX napisał:
    Płyty AEG / Electrolux to syf

    No to ja trafiłem bardzo dobrze pod względem kultury i niezawodności EIV, może wiem co to zabudowa i właściwie chłodzenie?
  • REKLAMA
  • #5 21030956
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Ja mówię o sprzętach do 2 lat max - obecnie sprzedawanych i produkowanych.
  • #6 21031347
    adamkrk86
    Poziom 2  
    Posty: 2
    AsReeX napisał:
    Ja mówię o sprzętach do 2 lat max - obecnie sprzedawanych i produkowanych.

    Ok to jakie płyty polecacie? Jakie marki? Załóżmy że jestem w stanie wydać do 4 tys, to co będzie zauważalnie lepsze od Electrolux?
    Gdzieś czytałem o włoskim bertazzoni, ale w Polsce to trochę egzotyka.
  • #7 21031363
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Bosch und Siemens GmbH
  • #8 21031727
    Sebastian_M26
    Poziom 30  
    Posty: 1341
    Pomógł: 130
    Ocena: 434
    AsReeX napisał:
    Ja mówię o sprzętach do 2 lat max - obecnie sprzedawanych i produkowanych.

    Co takiego uległo zmianie np. w płycie EIV835, dostępnej w marketach, a sprzedawanej od 6 czy więcej lat, że z dobrej stała się zła?
  • #9 21031892
    mariukonie
    Poziom 31  
    Posty: 1295
    Pomógł: 197
    Ocena: 376
    Bertazzoni miałem do czynienia z wolnostojącymi kuchenkami i są bardzo dobrze wykonane i mają fajny styl. Na tym samym poziomie co Smeg.
  • REKLAMA
  • #10 21031927
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    @Sebastian_M26 Hym to pytanie należy raczej przesłać do producenta, dlaczego non stop poprawia te moduły indukcyjne, a jak się psuły - tak psują ;)

    mariukonie napisał:
    Na tym samym poziomie co Smeg.

    Rzeczywiście, nie może być inaczej! Bo to kto produkuje dla SMEG? Electrolux ^^

    Ps, Klienci kupują płyty, piekarniki SMEG - > a tak naprawdę przepłacają za zwykłego Electrolux :)
  • #11 21032223
    mariukonie
    Poziom 31  
    Posty: 1295
    Pomógł: 197
    Ocena: 376
    Płaci się za wygląd, co jak znajomi wejdą do kuchni i zobaczą brzydką kuchenkę?
    Cały misternie budowany status społeczny szlag trafi :)
    Każde inne urządzenie można zabudować a kuchenka zawsze na widoku.
  • #12 21032225
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Płacić "to se można" za wygląd Porsche 😂
  • #13 21032238
    mariukonie
    Poziom 31  
    Posty: 1295
    Pomógł: 197
    Ocena: 376
    Wygląd Porsche? To już KIA lepiej wygląda
    Błogosławiony VW Garbus ;)
  • #14 21032314
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    mariukonie napisał:
    Wygląd Porsche? To już KIA lepiej wygląda

    Tak mówią tylko Ci, których nie stać :)
  • #15 21032353
    mariukonie
    Poziom 31  
    Posty: 1295
    Pomógł: 197
    Ocena: 376
    Tak samo jak ci, co mówią, że Smeg to przepłacony Electrolux :)
  • #16 21032356
    Sebastian_M26
    Poziom 30  
    Posty: 1341
    Pomógł: 130
    Ocena: 434
    AsReeX napisał:
    mariukonie napisał:
    Wygląd Porsche? To już KIA lepiej wygląda

    Tak mówią tylko Ci, których nie stać :)

    Ta, bramą wyjeżdża a za 3 godziny lawetą na serwis wjeżdża. :)
    Nie wildzalem EI. na recykling, serie L coś tam tak. Ogólnie mało płyt trafia bo to małe agd i nowa pod pachą a stara w czarnym kuble.
    Może techniczne o modułach i szkła bsh względem elex?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje płyty indukcyjnej Electrolux/AEG slimfit do szafki 60 cm, zastanawiając się nad możliwością instalacji większego modelu (70 cm) obok zmywarki. W dyskusji pojawiają się negatywne opinie na temat jakości płyt AEG/Electrolux oraz Whirlpool, z sugestiami, że ich produkty są gorsze od konkurencji. Użytkownicy polecają marki Bosch i Siemens jako lepsze alternatywy. Wspomniano również o włoskiej marce Bertazzoni, która cieszy się dobrą opinią, porównując ją do Smeg. Pojawiają się pytania o zmiany w jakości produktów na przestrzeni lat oraz o wpływ estetyki na wybór sprzętu AGD.
REKLAMA