logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW Golf III 1.8 1992 - Wysokie spalanie, niska temperatura silnika, co sprawdzić?

blackpower 04 Gru 2005 23:09 3045 5
REKLAMA
  • #1 2054476
    blackpower
    Poziom 17  
    Posty: 221
    Pomógł: 15
    Ocena: 18
    Witam

    Nie wiem czy to juz koniec silnika, ale na benzynie w miescie pali mi 16 litrow, natomiast na gazie bardzo podobnie 17 litrów. Początkowo myslalem ze to wina instalacji gazowej, wiec wlalem benzyny i sobie pojezdzilem. Wychodzi ze cos nie jest tak. Jedyne co zauwazylem to, temp. silnika. Mam czesto 75 stopni, dopiero w korku gdy stoje dochodzi do 90. Pewnie jest termostat do wymiany, tylko cos mnie to nie przekonuje zeby az takie spalanie bylo z winy temp. Nadmienie ze silnik ma na koncie 280 tys km i oleju jak na razie nie bierze.
    Prosze o jakies sugestie.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 2054485
    Jacek79
    Poziom 37  
    Posty: 3794
    Pomógł: 233
    Ocena: 1132
    termostat zmień, a pozatym odczytaj kody błedów bo znajac zycie jakiś od lambda ci wyskoczy.
  • REKLAMA
  • #3 2054527
    blackpower
    Poziom 17  
    Posty: 221
    Pomógł: 15
    Ocena: 18
    A jakby lambde wypiac i zobaczyc jak pali wtedy?
  • REKLAMA
  • #4 2056294
    Slawek J
    Poziom 30  
    Posty: 1352
    Pomógł: 119
    Ocena: 170
    Niestety jazda z niedogrzanym silnikiem powoduje wzrost zuzycia paliwa a takze silnika, tylko czy az tyle. Do tego czesto dochodzi awaria sondy lambda, stare przewody WN, swiece brudne filtry itd. Po skumulowaniu wszystkiego moze tyle palic.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #5 2057055
    tacza
    Poziom 13  
    Posty: 55
    Pomógł: 4
    Ocena: 11
    Zdecydowanie stawiam na lambdę. Jak mi w zeszłym miesiacy padła w pasacie to palił 15l na trasie, po mieście bałem sie policzyc. Po wymianie wszystko wróciło do normy 11 w mieście. A własnie zauważyłes podczas jazdy na benzynce czy przyspiesza ci w całym zakresie obrotów?? Bo jak mi lambda padła to ładnieszedł do 3500 obr a potem zaczynał glooopieć (szarpał itd). Pozdrawiam
  • #6 2058954
    blackpower
    Poziom 17  
    Posty: 221
    Pomógł: 15
    Ocena: 18
    Dzieki za podpowiedz.
REKLAMA