logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaką zmywarkę 45/60 cm wybrać? Kryteria: zabudowa, bez aplikacji, cena

error105 13 Maj 2024 09:49 2481 11
  • #1 21080362
    error105
    Poziom 14  
    Posty: 480
    Pomógł: 1
    Ocena: 146
    Hej, stara zmywarka wyzionęła ducha i muszę kupić nową. Nie chciałbym wywalać kasy w błoto stąd pytanie do was czym się zainteresować? Z wymagań 45cm albo 60cm (remont kuchni będzie więc się upchnie), możliwość zabudowy frontu oraz schowania pod blat. Żadnego sterowania aplikacją nie potrzebuję bo nigdy tego nie użyję :)
    Rodzina 2 osobowa z dzieckiem 1rok, obecna 45cm zapełniana była co 3-4dni.
    Cena? Nie mam pojęcia, nie chcę wydać za dużo ale jak mam wydać 1100zł i ma to być badziew to szkoda kasy - stąd szukam optymalnego rozwiazania.
  • #2 21080385
    hindoos
    Poziom 36  
    Posty: 3723
    Pomógł: 287
    Ocena: 656
    error105 napisał:
    obecna 45cm zapełniana była co 3-4dni.

    No to 60-tka będzie raz na tydzień lecieć? :) Bez sensu

    Poszukaj czegoś z Boscha, z obecnie produkowanych chyba wszystkie mają możliwość integracji z telefonem ale nie ma obowiązku korzystania z tego.
    Robiłem ostatnio research bo też mi padła i stanęło na modelu SPV2HKX42E
    U rodzinki wolnostojący Bosch (chociaż wprawdzie 4. serii) chodzi już chyba od 9 lat, odpukać bezawaryjnie.
    Szkoda, że tydzień temu nie szukałeś bo była jeszcze akcja promocyjna z cashbackiem 200 zł za zakup.
  • #3 21081476
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13883
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6912
    Przejrzyj ofertę stajni Bosch / Siemens i wyberz model wg potrzeb własnych co do funkcji iprogramów. Ta stajnia oferuje fajny stosunek ceny do jakosci i ewentualnego kosztu późniejszego serwisu.
  • #4 21081484
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    mrice napisał:
    ewentualnego kosztu późniejszego serwisu.

    Heh - na wesoło, a jak by inaczej xD
  • #5 21081735
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13883
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6912
    AsReeX napisał:
    Heh - na wesoło, a jak by inaczej xD

    A nie ?
    Pompogrzałki jedne z najtańszych jak nie najtańsze na rynku, uszczelnienie misy w wiekszości wypadków bez materiałów, moduły ulegają uszkodzeniom bardzo rzadko, a jak już to najczęściej przetwornica. Uszkodzenia od fotowoltaik pomijam, bo to nie z winy sprzętu. Moduły drogie jak wszędzie (za wyjątkiem rcelika, ale tam reszte przemilczmy), więc jeden pies.
  • #6 21082316
    Sebastian_M26
    Poziom 30  
    Posty: 1341
    Pomógł: 130
    Ocena: 434
    mrice napisał:
    A nie ?

    A praktyka pokazuje to że aso przyjeżdża a potem za 2 dni ten Bosch po gwarancji wywożą ci Panowie i ładuje na stercie gdzie leżą dziesiątki boscha 2 letniego i starszego do wywozu w tirach
  • #7 21082399
    hindoos
    Poziom 36  
    Posty: 3723
    Pomógł: 287
    Ocena: 656
    To co proponujesz innego? :)
  • #8 21082406
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Sebastian_M26 napisał:
    A praktyka pokazuje to że aso przyjeżdża a potem za 2 dni ten Bosch po gwarancji wywożą ci Panowie i ładuje na stercie gdzie leżą dziesiątki boscha 2 letniego i starszego do wywozu w tirach

    Akurat te 2 letnie zmywarki są bardzo pożądane za wschodnią granicą xD

    hindoos napisał:
    To co proponujesz innego?

    Kolega @Sebastian_M26 zapewne poleciłby jakiegoś Hisense, Beko lub podobne ustrojstwo xD
  • #9 21082502
    Sebastian_M26
    Poziom 30  
    Posty: 1341
    Pomógł: 130
    Ocena: 434
    @AsReeX Zdadza się i jeszcze Arcelik-a (Whirlpool) oraz Haier największego producenta agd tak globalnie, witamy w 2025r
  • #10 21082504
    hindoos
    Poziom 36  
    Posty: 3723
    Pomógł: 287
    Ocena: 656
    Haiera bym nie brał, kolega pracujący w jednym z marketów AGD i RTV wspominał, że mieli bardzo dużo reklamacji na różne sprzęty od nich :/ no i z jego perspektywy oczywiście co nie miara użerania się z klientami z tego powodu. Ale może przez te 2 lata coś się zmieniło.
  • Pomocny post
    #11 21082546
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    @Sebastian_M26 Czym ty się zajmujesz w życiu? Jak już chciałbyś wiedzieć, to na chwilę obecną z linii montażowej nie zjechała ani jedna pralka Whirlpoola -> myśli technicznej "Tureckiej" - a co będzie za kilka lat nie wiem, czas pokaże! Wyroby Beko (Arcelik'a) nigdy nie były górnych lotów ... może i z tego romansu wyjdzie coś dobrego, o ile na konstrukcje dawnego Indesit Company nakleją logo BEKO xD

    Reasumując -> jedynym słusznym wyborem "dziś" jest B/S/H -> natomiast nie ma co ukrywać, ceny części elektronicznych również są "niemieckie", a inne wynalazki Zeolith, HomeConnect, SMM psują się naprawdę rzadko. Druga strona medalu jest taka, że 95% usterek elektroniki B/S/H to zalania, myszy, fotowoltaika / przepięcia.
  • Pomocny post
    #12 21082808
    alekt77
    Poziom 40  
    Posty: 3326
    Pomógł: 899
    Ocena: 1330
    mrice napisał:
    Ta stajnia oferuje fajny stosunek ceny do jakości i ewentualnego kosztu późniejszego serwisu.

    Racja! A niedowiarkom napiszę że koszt serwisu oblicza się dzieląc koszt części i robocizny związanej z ich wymianą przez czas(miesiące) co jaki to następuje. Jednorazowa naprawa za 600 złotych to to samo co 3 naprawy po 200 złotych w tym samym okresie. Oczywiście nie licząc nerwów z powodu "ciągle zepsutego" sprzętu! Co kto woli, jedni wolą raz chociaż drogo a inni często chociaż tanio. Oczywiście to co napisałem ma sens w odniesieniu do średniej dotyczącej pewnej populacji sprzętu a nie jednostkowo. Jeśli ktoś ma pecha to Bosch/Siemens zepsuje się mu dwa dni po okresie gwarancji, ale z drugiej strony przy takim pechu "chińczyk" po okresie gwarancji może mu się psuć co tydzień przez następny rok. No chyba że ktoś kupuje sprzęt za czas eksploatacji licząc tylko okres gwarancji. Wtedy też powstają spiskowe teorie o "celowym postarzaniu" sprzętu. Że też nikt nie wpadł na pomysł "postarzania" innych wyrobów niż sprzęt zawierający części elektroniczne(np. buty mogą się rozlecieć po pół roku, a pralka zepsuć już nie!), ale pewnie jest tak z powodu że zdecydowana większość ludzi nie ogarnia umysłem elektroniki traktując ją za wynalazek "szamański". Najdziwniejsze jest że ludzie poszukują sprzętu który "nie psuje się" - takiego nie ma, lub którego naprawy są tanie nie określając jakiego czasu to ma dotyczyć.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje nowej zmywarki o szerokości 45 lub 60 cm, z możliwością zabudowy, bez aplikacji i w rozsądnej cenie. W odpowiedziach polecane są modele marki Bosch, w tym SPV2HKX42E, oraz Siemens, które oferują dobry stosunek jakości do ceny. Wskazano na znaczenie serwisu i trwałości sprzętu, z uwagą na to, że zmywarki chińskich marek, takich jak Hisense czy Beko, mogą być mniej niezawodne. Użytkownicy podkreślają, że wybór sprzętu powinien uwzględniać nie tylko cenę, ale także potencjalne koszty serwisowe w przyszłości.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA