Dzień dobry !
Płytka PWM 3, Radmor.
Nie wiem w jaki Radmorze pracowały płytki które posiadam, zdobyłem je w latach 80tych ubiegłego wieku.
Problem dotyczy samowzbudzenia obu płytek, napięcia sprawdzone +/- 22,5V.
Kondensatory elektrolityczne wymienione, prądy spoczynkowe ustawiłem na 30mA.
Zaznaczam że konstrukcja wzmacniacza jest amatorska, w obudowie są zasilacze stopni mocy, przycisk -20db, włącznik i dwa wskaźniki wychyłowe.
Na obu moich płytkach PWM 3 w miejscu rezystora 1002 były potencjometry montażowe 100k, schemat pokazuje 47k, dałem 47k to spowodowało wzbudzenia ( wskaźnik wychyla się do połowy skali ).
Rezystory zmieniłem na 16k mierniki już się tak mocno nie wychylają jednak, jednak nie powracają w pozycję początkową.
Pytanie- czy rezystory 1002 na płytkach PWM Radmora były dobierane ?
Pozdrawiam. Stefan
Płytka PWM 3, Radmor.
Nie wiem w jaki Radmorze pracowały płytki które posiadam, zdobyłem je w latach 80tych ubiegłego wieku.
Problem dotyczy samowzbudzenia obu płytek, napięcia sprawdzone +/- 22,5V.
Kondensatory elektrolityczne wymienione, prądy spoczynkowe ustawiłem na 30mA.
Zaznaczam że konstrukcja wzmacniacza jest amatorska, w obudowie są zasilacze stopni mocy, przycisk -20db, włącznik i dwa wskaźniki wychyłowe.
Na obu moich płytkach PWM 3 w miejscu rezystora 1002 były potencjometry montażowe 100k, schemat pokazuje 47k, dałem 47k to spowodowało wzbudzenia ( wskaźnik wychyla się do połowy skali ).
Rezystory zmieniłem na 16k mierniki już się tak mocno nie wychylają jednak, jednak nie powracają w pozycję początkową.
Pytanie- czy rezystory 1002 na płytkach PWM Radmora były dobierane ?
Pozdrawiam. Stefan