Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dowolna myszka optyczna

Przemyslaw Kowalak 09 Gru 2005 07:04 858 4
  • #1 09 Gru 2005 07:04
    Przemyslaw Kowalak
    Poziom 9  

Szukam schematu dowolnej myszki optycznej. chciałbym ją zastosować do innych celów niż sterowanie kursorem.:idea:

• #2 09 Gru 2005 07:16
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...

• #3 09 Gru 2005 13:57
    inkognito09
    Poziom 29  

A nie wygodniej kupić myszkę? Najtańsza jest za jakieś 30 zł. Musisz tylko:
    1 Zajrzeć komputerowi do środka i zobaczyć gdzie podłączone jest zasilanie myszy (które bolce wtyczki).
    2 Znaleźć inne zasilanie o tych samych parametrach i włączyć do niego mysz.
    3 Miernik uniwersalny w łapę i ognia. Patrzysz sobie gdzie/miedzy którymi bolcami pojawia się jaki prąd, spisujesz sobie wszystkie „reakcje” na wtyczce, porównując to do ruchów i kliknęć myszki. I tylko zostaje zastanowić się jak to wykorzystać.
    A tak z czystej ciekawości, czym chcesz sterować??? Może będę mógł coś podpowiedzieć? (albo może innym by się przydał taki motyw).

• #4 09 Gru 2005 21:00
    Przemyslaw Kowalak
    Poziom 9  

Nie chcę sterować. Myszka bada przesuwającą się pod nią powierzchnię "bezstykowo". a ja potrzebuję mierzyć prędkość przesuwającej się powierzchni - najlepiej właśnie bezstykowo. zastanawiam się właśnie czy taki układ jak w myszce nie dałby się łatwo zaadaptować. jestem prawie pewien że na kablu wyjścia myszki jest sygnał cyfrowy - to nie dla mnie. ale gdzieś w środku musi byś sygnał analogowy i ten właśnie chcę znaleźć.
    A może ktoś z czytelników zna takie gotowe rozwiązanie?:D

• #5 10 Gru 2005 11:41
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Rozbierz dowolna myszke i spisz typ sensora swaitloczulego a nastepnie poszukaj jego noty katalogowej - tam znajdziesz wszystkie informacje.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME