Witam, dostałem głośnik manta spk5031 który się nie włącza, tzn. po podłączeniu zasilacza świeci się tylko czerwona dioda ładowania i nic więcej. Sprawa wyglada tak, podczas ładowania gdy się przełączy przycisk power z OFF na ON ta dioda przygasa lecz dalej świeci. Postanowiłem odkręcić panel oraz wszystko odpiąć wraz z baterią i podczas pomiaru na wejściu zasilania ( gdy przełącznik jest na OFF) napiecie wynosi ok. 8.7V natomiast gdy przełącznik jest na ON napiecie spada do ok. 1.2V. Oglądając płytkę zobaczyłem prawdopodobnie wyrwany lub wylutowny tranzystor lub inny element w miejscu Q1.Na razie wiem tylko tyle że zasilacz był wymieniony bo nie ładował, no i jesteśmy 2 tygodnie po wymianie zasilacza (tym razem zasilacz jest sprawny).Ma ktoś może schemat tej płytki lub wie co to za element, lub czy ktoś się z takim problemem spotkał