Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer pasywny z diodą

10 Gru 2005 14:17 1406 9
  • Poziom 11  
    witam właśnie jestem w trakcie robienia subbwoofera pasywnego, chciałbym umieścić w nim diodę która sygnalizuje że subwoofer jest wyłączony, a gdy jest włączony to dioda gaśnie, czy można coś takiego zrobić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A niby co ma być włączone w subwooferze PASYWNYM????
  • Poziom 11  
    chodziło mi o to ze chce zamontowac do niego przełącznik żeby grał lub nie, i gdy go wyłącze żeby świeciłą się dioda (zasilana np baterją), a gdy go włącze przestawała się świecić
  • Poziom 29  
    Ile W bedzie miał ten sub??Bo taki zwykły przełącznik to niewiem czy wytrzyma taka moc:|
  • Poziom 43  
    Możesz doprowadzić trzeci przewód ze wzmacniacza który dolączysz do diody. Powiedzmy podpinasz się pod zasilanie preampa +15Volt dajesz rezystor ograniczający prąd. Diodę laczysz między rezystor ograniczający prąd a masę układu (jesli subwoofer jest niemostkowany - głośnika powinien iść na mase całego wzmacniacza).
  • Poziom 39  
    Zastanawiam się nad sensem Twojego pytania: jeżeli subwoofer jest wyłączony, to go nie słychać, jeżeli jest włączony - to go słychać. Czy trzeba jeszcze jakiejś dodatkowej sygnalizacji? Myślę, że niecelowe jest włączanie w obwód dodatkowych przełączników czy przekaźników, im mniej tego typu połączeń, tym mniej problemów. Poza tym, zastanów się jak rozwiążesz problem wymiany baterii? Będziesz demontował suba, czy zamontujesz na obudowie pojemnik na baterie? A może w tunel bass-refleks wstawisz wiatrak połączony z prądnicą do ładowania baterii - to oczywiście żart.
  • Poziom 43  
    Ja mówiłem o trzecim kablu ze wzmacniacza tego, do którego masz wpięty subwoofer - przynajmniej nie trzeba bulić na baterie.

Za niedługo będzie gwiazdka, będzie czym poświecić.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Już chyba lepiej zrobić na tranzystorku diodę, która będzie się zapalała przy mocnym sygnale na głośniku jako ostrzeżenie. I żadne zasilanie nie bedzie potrzebne.
  • Poziom 11  
    md ta dioda to tak bo mi się podoba, każdy ma inny gust