Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator pamieci (NS)71005

31 Maj 2002 14:49 9870 17
  • Poziom 2  
    Witam!

Czy ktoś moglby mi powiedziec gdzie mozna znaleźć programator m.in. do EEPROM-u 58AG71005TB. To jest chyba kość NATIONAL-a, układ wyprowadzeń jest inny niż w 93cXX.

Dzieki za wszelkie informacje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Wygląda na to że próbujesz zrobić Forda 2006RDS. Ten model robi się czytając procesor TMS. Ale przyznam się że mnie też interesuje ta kostka.
  • Poziom 23  
    prosty programator na LPT (nie mam uploadu)
  • Poziom 2  
    Tak, to jest FORD 2006RDS PORTUGAL. Mam jakis uklad readera do 2006 RDS na LPT i prosty program, ale wygląda na to ze jego uzytecznosc ogranicza sie do 93c06. Mogłbyś udostępnić więcej szczegółów jak odczytać ten procesor?
  • Poziom 43  
    W tych Fordach jak już wiem były różne procesory, a jaki u Ciebie?
  • Poziom 2  
    W tej chwili nie wiem jaki tam jest uP. Dopiero jutro będę mógł sprawdzic.
  • Poziom 2  
    stan napisał:
    prosty programator na LPT (nie mam uploadu)

Mogłbyś przysłać mi schemat tego programatora?
  • Spec od car audio
    Próbowaliście Zoranem programować tą pamięć? Bo mi czyta zawodowo a nie programuje w ogóle.
  • Poziom 16  
    djlj24, a w dumpie masz sekwencję 55 2D 32 44 ?
    Ja mam forda 2006rds ze zdejmowaną klawiaturą (częściowo).
    Procek N760050BFKC107. Mógłbym to równie dobrze olać i kupić sto razy lepsze radio, ale ambicja nie pozwala (może do tego jeszcze brak czasu...), poza tym ten napis "Ford" na radyjku - mam "oryginała" !!!
    djlj24 daj cynk co z tym dumpem i ew. jak go zrobić?
  • Poziom 43  
    I podejście to właśnie mi się podoba. Ja mam 760050BFKC004 i 71005.
    O ile wiem to jednak u mnie trzeba czytać procka. Twojego nie znalazłem w moim archiwum. Jest tam coś co ma 8 pinów i symbol w stylu 6005, 77007, 77005? Może być na jakiejś bocznej płytce lub na panelu przednim.
    SławeK
  • Spec od car audio
    Pamięć zazwyczaj jest z tyłu w środkowej części laminatu. Co do zawartosci to była jak w opisach tylko licznik błędów inaczej. Odczytałem kod kalkulatorem a potem poczekałem 30 min wpisałem i zagrało.
  • Poziom 23  
    W tej pamięci można też wykasować licznik błędów aby nie czekać na odblokowanie. Wg. moich danych we wszystkich 2006RDS kod jest zawarty w pamięci 05 lub 07
  • Poziom 16  
    Kostki w tym radyjku mają oznaczenie :
    70017FB (16PIN)
    71005TB (8PIN SMD)
    70002SE (40PIN)
    70047SB (24PIN SMD - Dolby, a przynajmniej jest znaczek)
    70003SE (20PIN SMD)
    70033BB (14PIN SMD)
    jest jeszcze jeden 40-to pinowiec : ST9027ZB6 N7600380FKC003
    Oczywiście spisałem je tylko z płyty głównej.
    Znalazłem w necie opis zdejmowania kodu, dotyczy on procka, który mam w radiu. Figuruje on również jako TMS370C758A - Texas Instrumentas. Ten sam procek "chodzi " w DELCO CDR500 i FORD VW SOUND1 RDS VWZ7Z2 lub VW SOUND2 RDS vWZ7Z3 lub w FORD 2007R RDS. W tym opisie piszą,że trzeba odciąć 6 n procka od płytki i że kod zdjejmuje się z procka, nie z pamięci.
  • Poziom 43  
    No to mamy ten sam problem i to nie tylko my. Choć różne radia. Moj procek opisałem wcześniej ale to też ten sam TMS. Dziś pewien znajomy chwalił się że próbował przeczytać 71005 jako 77007 ale coś mu wyskakują dziwne zera i ja się nie dziwię bo to pewnie nie 77007 tylko coś innego. Chyba trzeba będzie zacząć rzeźbić ten programator. ;-(
    Sprawdzałem, JetProg i LabProg48LV, Erica tego procesora nie robią. Ma ktoś jakiśinny pomysł?

SławeK`
  • Poziom 23  
    Mam schemat i program do pamięci 77007 ale nie mogę wysyłać załączników, chyba że na priva
  • Poziom 16  
    77007 to 93c46 z Microwire. 71005 - nie wiem co to takiego, ale wystarczy sprawdzić które nogi ma do - , żeby się przekonać że to nie standardowe 93c46. Przyznam się że się trochę na to radyjko wkurzyłem i zadzwoniłem do forda - powiedzieli że zrobią je w 1,5 godziny (!!!!?????) Radyjko nie jest kupione "okazyjnie" - było na wyposażeniu auta, które kupiłem, musiałem wymienić akumulator - i tu popełniłem błąd, mam więc wyjście z sytuacji (tylko czemu takie ?)
    Uprzednio ściągnąłem aplikację TMS-a (do kupy jakieś 300 stron w kilku pedeefach) - można znależć na stronie TI. Chyba jednak faktycznie trzeba do tego jakiegoś "konkret programatora" ...
  • Poziom 43  
    77007 to mutacja 93c46, nie porównywałem układu nóg ale nazwy sygnałów się zgadzają. Jedna jej właściwość to to że część jej jest najprawdopodobniej ROMowa albo ma inną procedurę zapisu a część eepromowa. Porównując układ pinów z programatora 77007 z tym co mam w radiu 71005 jest inny. GND na 4 pinie choćby.
  • Poziom 16  
    Trza się dobrać chyba jednak do TMS-a.