Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS (monitor syriusz tc502) - zamglony obraz

SugarM 11 Gru 2005 15:20 1542 6
  • #1 11 Gru 2005 15:20
    SugarM
    Poziom 9  

witam wszystkich posiadam ELEMIS (minitor syriusz tc502) ,od pewnego czasu pojawiła sie jakas usterka,mianowicie wszystko gra fonia,kanały,ale obraz na wszystkich kanałach jest bardzo zmglony,prosiłbym o jakas poradae gdzie szukac usterki,telewizzor posiada juz swoje lata,za wszelkie info z góry dziekuje....

• #2 11 Gru 2005 16:00
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  

Sprawdz czy mozesz regulowac Focus na trafie,jesli nie to szukaj na PK.Skontroluj napiecia zasilajace na PK,plus elektrolity,zimne luty,zobaczymy .Powodzenia.

• #3 11 Gru 2005 16:57
    SugarM
    Poziom 9  

stanislaw piechucki napisał:
    Sprawdz czy mozesz regulowac Focus na trafie,jesli nie to szukaj na PK.Skontroluj napiecia zasilajace na PK,plus elektrolity,zimne luty,zobaczymy .Powodzenia.
    oki dzieki za ifo a co to FOCUS?PK gdzie to znajde,nie jestem elektronikiem i niebardzo obyty w temacie :?::?::?:

• #4 12 Gru 2005 00:06
    este67
    Poziom 21  

PK to płytka kineskopu (ta osadzona na jego szyjce).
    Masz prawdopodobnie uszkodzony na niej rezystor R464=100kΩ w obw. siatki S3 (regulacja ostrości)

• #5 12 Gru 2005 15:56
    darmir1
    Poziom 20  

Mam wrażenie że w tych TV regulacja ostrości jest na powielaczu WN (TPN32). To taka b. brudna część z ktorej wychodzą 2 grube kable jeden do płytki kineskopu a drugi do napięcia anodowego kineskopu (u góry kineskopu - zakończony kapturkiem). Na tej części jest pot. ostrości. Oprócz tego co napisali przedmówcy (rezystor 100k) przemyj płytkę benzyną ekstrakcyjna i zwróć uwagę na iskrownik czy czasem nie zawilgocony - oczyść go. Sprawdź też połączenie potencjometru ostraości z masą. Napisz coś zdiałał. Jeśli to nie pomoze to być może TPN32 do wymiany.

• #6 12 Gru 2005 21:11
    SugarM
    Poziom 9  

oki dzieki koledzy :-) teraz cos przynajmniej wiem ,sprawdze te zeczy i jak co to dam znac,a przypomniałem se ze jeszcze jak wszysstko grało to po właczeniu słychac było jakies dziwne syczenie ssssssssssss kture potem ustepowało,czy moze byc to cos wsuple z tymi objawami zamglonego obrazu,teraz nic nie słychac ale i nic nie widac :?:

• #7 13 Gru 2005 08:12
    darmir1
    Poziom 20  

Może być. Być moze przeskakiwala iskra od WN do masy lub gdzie indziej. Posprawdzaj.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME