Witam.
Mam lustrzankę Canon 7D MK1. Posiadam 2 obiektywy: stałkę canona 50 mm F 1.8 i zooma canon 17-85 f4-5,6 . Od jakiegoś czasu byłem pewny że zoom jest uszkodzony i wczoraj planowałem kupić sigmę 18-35 f1,8.
Z sigmą miałem podobne problemy jak z moim Canonem 17-85. Aparat miał problem ze złapaniem ostrości. W ciemnych partiach wcale nie chciał ostrzyć. I tu pytanie czy jest możliwe że to aparat jest uszkodzony - z obiektywem stało ogniskowym nie mam wcale problemu - ostrzy zawsze i dosyć celnie jak na tej klasy obiektyw.
Dodam że zarówno mój zoom jak i testowana sigma jak się nimi potrząsnęło to słychać było delikatne hałasy ze środka.
AI: Czy problem z autofokusem występuje we wszystkich warunkach oświetleniowych, czy tylko w słabym świetle?
W każdych warunkach
AI: Czy próbowałeś już jakichś kroków rozwiązywania problemów, takich jak czyszczenie styków obiektywu lub resetowanie ustawień aparatu?
Czyściłem styki
Mam lustrzankę Canon 7D MK1. Posiadam 2 obiektywy: stałkę canona 50 mm F 1.8 i zooma canon 17-85 f4-5,6 . Od jakiegoś czasu byłem pewny że zoom jest uszkodzony i wczoraj planowałem kupić sigmę 18-35 f1,8.
Z sigmą miałem podobne problemy jak z moim Canonem 17-85. Aparat miał problem ze złapaniem ostrości. W ciemnych partiach wcale nie chciał ostrzyć. I tu pytanie czy jest możliwe że to aparat jest uszkodzony - z obiektywem stało ogniskowym nie mam wcale problemu - ostrzy zawsze i dosyć celnie jak na tej klasy obiektyw.
Dodam że zarówno mój zoom jak i testowana sigma jak się nimi potrząsnęło to słychać było delikatne hałasy ze środka.
AI: Czy problem z autofokusem występuje we wszystkich warunkach oświetleniowych, czy tylko w słabym świetle?
W każdych warunkach
AI: Czy próbowałeś już jakichś kroków rozwiązywania problemów, takich jak czyszczenie styków obiektywu lub resetowanie ustawień aparatu?
Czyściłem styki