Witam,
Dwufunkcyjny piec Viessmann Vitogas 100 z 2006 roku. Po dłuższej analizie pracy pieca wnioski są takie: od jakiegoś czasu piec wyłącza się w dni deszczowe, gdy na zewnątrz jest wilgotno. W okresie letnim, gdy piec tylko podgrzewa wodę, nigdy nie ma tego problemu. Nie jest to raczej kwestia temp. na zewnątrz, ustawienia krzywych, itp. W zależności ile czasu mija od jego wyłączenia, piec włącza się od razu po jego restarcie, włącza się przy użyciu kominiarza lub dopiero po kilku-kilkunastu próbach uruchomienia.
Czy jest to kwestia osadzającej się i zatykającej sadzy w przewodzie kominowym, czy raczej przeczyszczenia pieca, czy zupełnie coś innego?
Dwufunkcyjny piec Viessmann Vitogas 100 z 2006 roku. Po dłuższej analizie pracy pieca wnioski są takie: od jakiegoś czasu piec wyłącza się w dni deszczowe, gdy na zewnątrz jest wilgotno. W okresie letnim, gdy piec tylko podgrzewa wodę, nigdy nie ma tego problemu. Nie jest to raczej kwestia temp. na zewnątrz, ustawienia krzywych, itp. W zależności ile czasu mija od jego wyłączenia, piec włącza się od razu po jego restarcie, włącza się przy użyciu kominiarza lub dopiero po kilku-kilkunastu próbach uruchomienia.
Czy jest to kwestia osadzającej się i zatykającej sadzy w przewodzie kominowym, czy raczej przeczyszczenia pieca, czy zupełnie coś innego?