Witam wszystkich - generalnie chodzi o punktowe zeskanowanie powierzchni o nierównościach do 1.5 - 2 cm.(np. drewnoplastyka).
Czujnik przesuwany byłby linia po linii na kopiowanym wzorcu.Sygnał z czujnika sterował by wysokością frezu przesuwanego podobnie jak czujnik w płaszczyźnie xy.
Średnica czujnika (0.5 - 0.8mm). Do głowy przychodzi mi mały potencjometr suwakowy, ew. enkoder (mysz komputerowa).
Może Ktoś korzystał z tego typu czujniczków i poleci mi jakieś rozwiązanie praktyczne.linki mile widziane.
Dzięki za przeczytanie tematu.
Pozdrawiam.
Czujnik przesuwany byłby linia po linii na kopiowanym wzorcu.Sygnał z czujnika sterował by wysokością frezu przesuwanego podobnie jak czujnik w płaszczyźnie xy.
Średnica czujnika (0.5 - 0.8mm). Do głowy przychodzi mi mały potencjometr suwakowy, ew. enkoder (mysz komputerowa).
Może Ktoś korzystał z tego typu czujniczków i poleci mi jakieś rozwiązanie praktyczne.linki mile widziane.
Dzięki za przeczytanie tematu.
Pozdrawiam.