logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips 14PT1342 L6.1 - brak reakcji na pilota i klawiaturę, śnieg na ekranie

zdzich42 15 Kwi 2003 00:22 2854 10
REKLAMA
  • #1 187776
    zdzich42
    Poziom 41  
    Posty: 8022
    Pomógł: 586
    Ocena: 865
    Po włączeniu niebieska! grafika pokazuje 1. Brak reakcji na klawiaturę czy pilota choć sygnał z odbiornika dociera do procesora. 5V poprawne. W trybie serwisowym w linii środkowej F000F, system I/UK brak reakcji na pilata uniemożliwia zmianę czegokolwiek, led pulsująco przciemnia się. Podstawienie czystej pamięci powoduje 00000 w środkowej linii, poprawny system fonii - single, ale nie ma dalej reakcji na pilota i klawiaturę. Na ekranie cały czas śnieg. Czyżby procesor? jeszcze w tym chassis nie miałem takiego przypadku, co Wy na to?.
  • REKLAMA
  • #2 187820
    Michał2
    Poziom 26  
    Posty: 1111
    Pomógł: 25
    Ocena: 7
    Ja też go jeszcze nie musiałem nigdy wymieniać , ale objawy są dość jednoznaczne. Jeżeli na szynie jest wszystko dobrze , to chyba trzeba szukać nowego .
  • #3 187908
    zdzich42
    Poziom 41  
    Posty: 8022
    Pomógł: 586
    Ocena: 865
    na szynie jest OK - zapomniałem dopisać
  • REKLAMA
  • #4 188303
    zdzich42
    Poziom 41  
    Posty: 8022
    Pomógł: 586
    Ocena: 865
    Nie mam takiej wiedzy, ale może Wy wiecie czy pamięć w tym TV jest wstępnie programowana?
  • REKLAMA
  • #5 188759
    zdzich42
    Poziom 41  
    Posty: 8022
    Pomógł: 586
    Ocena: 865
    Szkoda ze nie pamiętam nicku tego kolegi z logo Philips, moze by coś wiedział?
  • #6 188770
    Stępniak
    Poziom 13  
    Posty: 100
    Pomógł: 3
    Ocena: 2
    Proponowałbym spróbować skopiować ,,starą,, pamięć, prawdopodobnie jest uszkodzona ale da sie odczytać. Przy braku kopiarki , najtaniej kupić programatorek JDM do komputera (ok 5-10zł)
  • REKLAMA
  • #7 188853
    stachwilno
    Poziom 15  
    Posty: 189
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    moze zablokowany :?:
    Hotel mode, hospital1 mode, hospital2 mode
    ---------------

    L6.1 chassis can be put in hotel-mode, hospital1 or hospital2 mode.

    When the set is in a hospital mode, the set can leave this mode
    by
    pushing the PIP on-off or the PIP swap of a remote control.

    PIP on-off for hospital1-mode and PIP-swap for hospital2-mode.

    This will bring the set back to the hotel mode.
    This mode can be
    left by putting the set on channel 38 followed by
    pushing
    the "menu" button on the local keyboard while pressing
    simultaniously
    the "OSD" key on the remote control for more than
    3-seconds.
  • #8 192191
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12938
    Pomógł: 1501
    Ocena: 2326
    Ja bym zaplikował nową czystą pamięć i wejsc w tryb serwisowy i spisał dane z kinola i wklepał.Miałem podobny przypadek w L9.1 nie reagował OTVC na pilota i nie działała klawiatura lokalna po tej operacj co napisałem wszystko ruszyło,możliwe ,że procesor do wymiany ale w L6.1 raczej rzadko.
  • #9 203609
    zdzich42
    Poziom 41  
    Posty: 8022
    Pomógł: 586
    Ocena: 865
    Sprawa sie nieco wyjaśniła padniety jest procesor. Podstawiłem z drugiej sztuki. Niby wszystko jasne ale..... nigdzie nie moge nabyc TMP47C1637N-RA17, giełda i sklepy internetowe sprawdzone. Powiedziano mi ze program RA19 też pasuje. Czy ktoś z Was to sprawdził? a może ktoś ma odsprzedać?
  • #10 203614
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5957
    Pomógł: 197
    Ocena: 741
    Z RA17 jest w www.inter-chip.pl
  • #11 203625
    zdzich42
    Poziom 41  
    Posty: 8022
    Pomógł: 586
    Ocena: 865
    serdeczne dzieki już zamówiłem! no i przybył mi jeden nowy adres sklepu do spisu. (nawet North nie ma tego scalaka0

Podsumowanie tematu

✨ Telewizor Philips 14PT1342 L6.1 po włączeniu wyświetla niebieską grafikę z numerem 1, nie reaguje na pilota ani klawiaturę, mimo poprawnego sygnału i napięcia 5V. W trybie serwisowym pojawia się kod F000F, a system I/UK nie reaguje na pilota, co uniemożliwia zmianę ustawień. Podstawienie czystej pamięci skutkuje zerowymi danymi w trybie serwisowym i poprawnym systemem fonii, lecz problem z brakiem reakcji na sterowanie i śniegiem na ekranie pozostaje. Sugerowano sprawdzenie pamięci i ewentualne jej skopiowanie lub wymianę za pomocą programatora JDM. Wskazano także możliwość zablokowania telewizora w trybach hotelowym lub szpitalnym, które można opuścić odpowiednimi kombinacjami klawiszy. Ostatecznie potwierdzono uszkodzenie procesora TMP47C1637N-RA17, który wymieniono na używany z innego egzemplarza. Poszukiwania nowego procesora trwały, a jako alternatywę podano wersję RA19. Procesor RA17 udało się zamówić w sklepie inter-chip.pl, co rozwiązało problem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA