logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Czujnik położenia wałka rozrządu Focus MK2 1.8 TDCi - ile omów powinien mieć?

wojtas4t 26 Gru 2024 12:43 687 6
REKLAMA
  • #1 21362937
    wojtas4t
    Poziom 9  
    Posty: 64
    Ocena: 8
    Ile omów powinien pokazywać czujnik położenia wałka rozrządu focus mk2 1.8 TDCi mój po mierzeniu pokazuje 49,7 KOma. Dlaczego takie pytanie ponieważ wyskakuje błąd czujnika położenia wałka rozrządu , ale również może być coś z instalacja , dlatego pytam jaka powinna być wartość, dziękuję za odpowiedzi
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21363485
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13047
    Pomógł: 1558
    Ocena: 5106
    To czujnik Halla i sprawdza się go za pomocą oscyloskopu albo przynajmniej kontrolki ledowej. Nie ma typowej oporności jak czujnik nagnetoindukcyjny. Ma 3 piny-zasilanie, masę i sygnał
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • REKLAMA
  • #3 21364410
    wojtas4t
    Poziom 9  
    Posty: 64
    Ocena: 8
    Czujnik wymieniłem na nowy, ale to i tak nic nie dało. Auto kręci, ale nie odpala, w ogóle tak jakby nie było oporu na silniku, kręci bardzo leciutko.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 21364863
    andexp
    Poziom 23  
    Posty: 550
    Pomógł: 55
    Ocena: 272
    Zdemontuj czujnik i zobacz czy przy kręceniu rozrusznikiem kręci się wałek rozrządu.
  • #6 21366946
    wojtas4t
    Poziom 9  
    Posty: 64
    Ocena: 8
    Jak zdjąłem górną obudowę suchego paska, to on się nie kręci niestety, więc raczej zerwał się pasek dolny mokry i pewnie z tym również poszły zawory.
  • #7 21871119
    wojtas4t
    Poziom 9  
    Posty: 64
    Ocena: 8
    zerwał się pasek rozrządu

Podsumowanie tematu

✨ Czujnik położenia wałka rozrządu w Fordzie Focus MK2 1.8 TDCi jest czujnikiem Halla, który nie posiada typowej rezystancji jak czujnik magnetoindukcyjny, dlatego pomiar omomierzem nie jest miarodajny. Czujnik ma trzy piny: zasilanie, masę i sygnał, i powinien być testowany oscyloskopem lub kontrolką LED. Pomimo wymiany czujnika na nowy, problem z błędem czujnika i brakiem zapłonu pozostał. Dalsza diagnostyka wykazała, że wałek rozrządu nie obraca się podczas kręcenia rozrusznikiem, co wskazuje na zerwanie paska rozrządu i możliwe uszkodzenie zaworów. Zaleca się konsultację z mechanikiem w celu sprawdzenia stanu silnika i układu rozrządu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA