Witam,
Przychodzę do was z dość nietypowym jak dla mnie problemem. Mniejsza w historię, kupiłem telefon mianowicie org. Iphone 13 Pro wersja 128gb Alpine Green gdyby kogoś to interesowało. Przechodząc do sedna, telefon ma problemy z aparatem a mianowicie:
- 1x i 3x ma błąd w słabym oświetleniu pokoju np. czy w losowych momentach (trudno mi stwierdzić) sam przełącza tryb kamery w makro przez co jak wiadomo robi dziadowskie zdjęcia na odległość. Po wyłączeniu się wspomnianego trybu makro (też w losowym momencie, nie wiem od czego to zależy ale według mnie od oświetlenia) telefon albo znów szybko się przełączy na wspomniany tryb, albo rozmaże zdjęcie po manualnym wyłączeniu jego co owszem jest nie zdatne do normalnego użytkowania.
- 1x przymglony, prawdopodobnie może zależeć od czystości soczewki
- Obiektyw 0.5x i dziwna dziurka w obiektywie aparatu.
O co między innymi proszę, o radę co zrobić. Czy wymienić cały aparat czy może tylko moduł 0.5x bo wydaje mi się jakby to on sprawiał problemy ale oczywiście nie wiem tego więc, pytam. Oczywiście takie wymiany są kosztowne w serwisie więc, w miarę własnych możliwości byłbym sobie w stanie poradzić z taką wymianą. Ciekawi mnie właśnie czy taniej byłoby wymienić tylko jedną część czyli aparat 0.5x czy całość gdyż wymiana aby jednego wymaga jeśli dobrze kojarzę specjalnej nadstawy by dało się odjąć jeden moduł. Telefon ponadto, będzie miał wymianę baterii na nowacell 3300mah co wydaje mi się i dobrym i złym pomysłem ze względu na brak opinii konkretnego modelu tej baterii (do iphone X baterie od nowacell'a właśnie miały dobre opinie więc może nie być aż tak źle). Wymieniona będzie tylna szyba gdyż, akurat sam ją stuknołem (: Dodatkowo dodać do tego januszowe kombinowanie poprzedniego właściciela który, sam prawdopodobnie uszkodził aparat, ponadto brakuje śrubek pentalobe na dole obudowy do trzymania ekranu.
Pozdrawiam Serdecznie,
Bartosz.
Przychodzę do was z dość nietypowym jak dla mnie problemem. Mniejsza w historię, kupiłem telefon mianowicie org. Iphone 13 Pro wersja 128gb Alpine Green gdyby kogoś to interesowało. Przechodząc do sedna, telefon ma problemy z aparatem a mianowicie:
- 1x i 3x ma błąd w słabym oświetleniu pokoju np. czy w losowych momentach (trudno mi stwierdzić) sam przełącza tryb kamery w makro przez co jak wiadomo robi dziadowskie zdjęcia na odległość. Po wyłączeniu się wspomnianego trybu makro (też w losowym momencie, nie wiem od czego to zależy ale według mnie od oświetlenia) telefon albo znów szybko się przełączy na wspomniany tryb, albo rozmaże zdjęcie po manualnym wyłączeniu jego co owszem jest nie zdatne do normalnego użytkowania.
- 1x przymglony, prawdopodobnie może zależeć od czystości soczewki
- Obiektyw 0.5x i dziwna dziurka w obiektywie aparatu.
O co między innymi proszę, o radę co zrobić. Czy wymienić cały aparat czy może tylko moduł 0.5x bo wydaje mi się jakby to on sprawiał problemy ale oczywiście nie wiem tego więc, pytam. Oczywiście takie wymiany są kosztowne w serwisie więc, w miarę własnych możliwości byłbym sobie w stanie poradzić z taką wymianą. Ciekawi mnie właśnie czy taniej byłoby wymienić tylko jedną część czyli aparat 0.5x czy całość gdyż wymiana aby jednego wymaga jeśli dobrze kojarzę specjalnej nadstawy by dało się odjąć jeden moduł. Telefon ponadto, będzie miał wymianę baterii na nowacell 3300mah co wydaje mi się i dobrym i złym pomysłem ze względu na brak opinii konkretnego modelu tej baterii (do iphone X baterie od nowacell'a właśnie miały dobre opinie więc może nie być aż tak źle). Wymieniona będzie tylna szyba gdyż, akurat sam ją stuknołem (: Dodatkowo dodać do tego januszowe kombinowanie poprzedniego właściciela który, sam prawdopodobnie uszkodził aparat, ponadto brakuje śrubek pentalobe na dole obudowy do trzymania ekranu.
Pozdrawiam Serdecznie,
Bartosz.