logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Pralka Beko WMB 61242 PLPTM - zawieszenie na odpompowaniu wody, czas zatrzymany na 18 minutach

2212bernard 29 Sty 2025 16:34 525 10
REKLAMA
  • #1 21415729
    2212bernard
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Pralka Beko zawiesiła się na odpompowaniu wody. Cały czas pompuje i czas zatrzymał się na 18 minutach. Nic nie reaguje. Pomóżcie. Jak to sprawdzić?
    AI: Jaki jest model Twojej pralki Beko?
    Beko WMB 61242 PLPTM
    AI: Czy próbowałeś już jakieś kroki naprawcze? Jeśli tak, to jakie?
    Jeszcze nie
  • REKLAMA
  • #2 21415851
    stanislaw1954
    Poziom 43  
    Posty: 15144
    Pomógł: 2003
    Ocena: 4626
    Czy woda jest odpompowana, czy zostaje w pralce?
  • REKLAMA
  • #3 21416809
    2212bernard
    Poziom 3  
    Posty: 5
    >>21415851 >>21415851 Jest odpompowana. Powiedziano mi że może przekaźnik tej pompy bo na niej się zawiesza, ale ja tego nie sprawdzę. Mam już zdemontowaną płytkę i szukam fachowca. mój numer 602178991
  • #4 21416814
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11112
    Pomógł: 2416
    Ocena: 3707
    Lepiej zdemontuj samą pompę bo pewnie będzie zużyta po prostu. Jeśli po demontażu silnika pompy turbinka odejdzie od stojana to pompa trup. Pompa nie jest sterowana przekaźnikiem.
  • REKLAMA
  • #5 21416824
    2212bernard
    Poziom 3  
    Posty: 5
    >>21416814 Nie zaprzeczam. Ale przed tą usterką zleciał wężyk zasilający i podejrzewam że mogło dojśc do zalania. A jak włałem wodę bezpośrednio do bębna to ją wypompował. Ale oczywiście sprawdzę. Płyki jednak nie sprawdzę. To nie moje klimaty.
  • #7 21417145
    2212bernard
    Poziom 3  
    Posty: 5
    >>21416874 >>21416874 Wężyk zasilający wodę.
  • #8 21463239
    Biessm
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 1
    Wróciłem dzisiaj z pracy i pierwsze słowa Madzia zepsuła pralkę.
    Podobny objaw, pompa chodzi, pralka zawieszona na ostatnio wybranym programie, przycisk Play/pause przerywa na ułamek sekundy pracę pompy, pozostałe przyciski nie aktywne i właśnie zaczynam szukać przyczyny.
  • REKLAMA
  • #9 21463244
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11112
    Pomógł: 2416
    Ocena: 3707
    Wciśnij i trzymaj reset. W drugiej kolejności załóż własny temat bo ten i tak zostanie zamknięty.
  • #10 21463248
    Biessm
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 1
    Próbowałem, nie podziałało i 3 s, i 3 minuty. Tak na szybko, na razie tu się popiołem z nadzieją, że po miesiącu awaria kolegi została usunięta i może coś podpowie.

    Dodano po 33 [minuty]:

    Problem rozwiązany. Na GOOGLE znalazłem jakieś procedury restartu pralek i próbowałem zrobić coś zgodnie z opisem, pralka wyświetliła E18, dalej GOOGLE i tam znalazłem temat, w którym kolega Kenworth 18 podlinkował film z procedurą serwisową. Krok po kroku i pralka działa.
  • #11 21483528
    2212bernard
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Witam. Okazało się w moim wypadku, że to była jednak płytka. Zamówiłem nową w Klinka agd i działa. Firma godna polecenia, bo fachowo doradzili.

Podsumowanie tematu

✨ Pralka Beko WMB 61242 PLPTM zawiesiła się podczas odpompowywania wody, zatrzymując czas na 18 minutach i nie reagując na polecenia. Woda była odpompowana, co wskazywało na problem z pompą lub elektroniką. Podejrzenia padły na przekaźnik pompy, jednak pompa nie jest sterowana przekaźnikiem. Zalecano demontaż pompy i sprawdzenie stanu turbinki – zużyta pompa może powodować usterkę. Wcześniejsze uszkodzenie wężyka zasilającego wodę mogło doprowadzić do zalania płyty sterującej. Po próbach restartu i znalezieniu kodu błędu E18, ostatecznie wymieniono płytkę sterującą, co rozwiązało problem. Nowa płytka została zakupiona u specjalistycznego dostawcy, który zapewnił fachowe doradztwo.
REKLAMA