logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Siemens WM14N06EPL IQ300 - hałas przy wirowaniu, czy to łożysko? Koszty naprawy?

Gerr4rd0 23 Lut 2025 12:11 525 5
REKLAMA
  • #1 21452220
    Gerr4rd0
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Dzień dobry. Temat dotyczy pralki Siemens WM14N06EPL IQ300. Pralka chodzi normalnie poza wirowaniem. Podczas wirowania jest ogromny hałas. Mój tata wysunął tezę, że to może być łożysko. Czy w tym modelu jest możliwość naprawy takiej usterki? Szukałem podobnego tematu, lecz widziałem w odpowiedziach, że nie każda pralka pozwala na wymianę takiej usterki. Chyba chodziło o bęben, czy jest zgrzewany, czy nie. Jako laik nie miałem nigdy z tym styczności. Poproszę, jeśli to możliwe, o jakiś poradnik z sieci, instrukcję lub schemat, jak się za to zabrać samemu.
    Jeśli to łożysko, ile wyniosłaby mnie naprawa samemu, bądź u fachowca?
    Z uwagi na ciężkie dojście do pralki (łazienka jest bardzo mała, a na niej stoi suszarka) na ten moment nie jestem w stanie nic więcej napisać. Chciałem zasięgnąć fachowej opinii, czy można to samemu zrobić, czy lepiej zawieźć do fachowca.
    Z góry dziękuję, pozdrawiam.


    Etykieta z kodem kreskowym i numerem modelu pralki Siemens.
  • REKLAMA
  • #2 21452243
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Nie podałeś dokładnego E-Nr WM14N06EPL/** natomiast w każdym bęben jest rozbierany i są wymienne łożyska.
  • REKLAMA
  • #3 21452363
    Gerr4rd0
    Poziom 2  
    Posty: 2
    >>21452243 A przepraszam, już dodałem zdjęcie modelu.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 21452493
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4567
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Kenworth 18 napisał:
    Podaj E numer. Na zdjęciu, które dodałeś go nie ma to będzie można pomóc Ci dobrać łożyska i uszczelniacz.

    W jaki sposób? Producent nie podaje rozmiarów łożysk ani uszczelniacza - trzeba wyjąć i sprawdzić samemu :)
  • #6 21452592
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11103
    Pomógł: 2415
    Ocena: 3705
    AsReeX napisał:
    Kenworth 18 napisał:
    Podaj E numer. Na zdjęciu, które dodałeś go nie ma to będzie można pomóc Ci dobrać łożyska i uszczelniacz.

    W jaki sposób? Producent nie podaje rozmiarów łożysk ani uszczelniacza - trzeba wyjąć i sprawdzić samemu :)

    W taki sposób, że doskonale kolega wie iż te same zbiorniki producent montował w większej ilości modeli pralki a znając index zbiornika można na Elektroda lub Google natknąć się na opisaną rozmiarówkę łożysk i uszczelniacza.
REKLAMA