logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Identyfikacja układu elektronicznego ze zdjęcia - prośba o pomoc

lukskierka 31 Mar 2025 15:15 342 3
  • #1 21502238
    lukskierka
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Dzień dobry,

    proszę o pomoc w identyfikacji układu zaznaczonego na zdjęciu.
    Ze zdjęcia widzę tylko symbol 0Q AL2 lub 00 AL2. W Internecie nic nie znalazłem.
    Zaznaczony układ mocno się grzeje, po zwarciu 24 V AC.

    Zbliżenie na płytkę elektroniczną z zaznaczonym układem scalonym oznaczonym symbolem 00 AL2.
    AI: Czy mógłby Pan zamieścić wyraźniejsze zdjęcie układu oraz jego otoczenia?
    tak, brak napięcia na płytce
    AI: W jakim urządzeniu lub obwodzie znajduje się ten układ? Czy może Pan podać więcej szczegółów na temat tego urządzenia?
    Simatic S7-1200, Moduł wyjść analogowych SM 1232, 4 AO - 6ES7232-4HD32-0XB0
    Załączniki:
    • Identyfikacja układu elektronicznego ze zdjęcia - prośba o pomoc 143ea904-50d7-4cd5-a9ee-25b1de3394f3.jpg (113.36 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #2 21502249
    jarekgol
    Poziom 40  
    Posty: 5148
    Pomógł: 642
    Ocena: 1138
    Zobacz tu:
    https://www.s-manuals.com/smd/al
    wyszukaj sobie ctrl+f sot-26 , są dwa, step-up driver. U Ciebie widać dławik (chyba) więc może być, ale sam musisz ocenić po ścieżkach, czy któryś ma sens.

    Spróbuj ustalić czy to nie produkowało jakiegoś 10V na zewnątrz do analoga, lub +/-15V do wzmacniaczy operacyjnych.
  • #3 21502250
    miecho18
    Spec od komputerów
    Posty: 18700
    Pomógł: 3087
    Ocena: 2776
    Jaka obudowa!?
REKLAMA