Heav_n napisał: >>21549716
Mi chodzi tylko i wyłącznie o to, jak sprawić, żeby mój komputer mógł do niej przylączyć, co kupić, co podłączyć do komputera, żeby to działało. Sieć jest dobra, nie jest blokowana ani nic innego, można się spokojnie do niej przylączyć.
Kup coś na USB i wypróbuj, czy ci wystarczy. Np.:
https://sklep.ferguson.pl/pl/p/Adapter-Wi-Fi-W04-802.11-/2783
Taniej chyba nie kupisz karty z "antenką". Najwyżej będziesz o flaszkę do tyłu
Plug&Play, wpisujesz hasło i ma działać, jeśli masz zasięg.
Dodano po 43 [minuty]: KOCUREK1970 napisał: Heav_n napisał: Mam mieszkanie, w tym mieszkaniu (w całym bloku) jest sieć WiFi już zrobiona, tylko że trzeba się podłączyć.
Byłby to pierwszy przykład, że ktoś oferuje darmowy obiad.
Gdyby tak było, po okolicy rozniosłyby się takie wieści lotem błyskawicy i nie moglibyście się opędzić od dzieciaków chcących skorzystać z takiego niby darmowego internetu.
Za każdy internet ktoś płaci, ktoś ma na niego umowę i sprzęt.
Zatem co to za bajkowa lokalizacja, jaki deweloper, kto rozdaje darmowe obiady?
Np.:
- wspólnota ma kablówkę + internet w pakiecie albo po prostu w czynszu, jako standard
- mają jakiś projekt gminny w ramach walki z wykluczeniem cyfrowym czy cokolwiek
- dostawca internetu za umieszczenie reklamy na ścianie bloku udostępnił łącze w ramach rozliczenia
- dostawca internetu udostępnia internet pilotażowo
A obiady gratis nie są niczym specjalnym, kwestia spełnienia kryteriów, zazwyczaj dochodowych.