Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik nie rowno pracuje Mercedes CDI

Wizard112 17 Dec 2005 01:48 10306 4
    Wizard112
    Level 10  
    Witam

W samochodzie mercedes E klasie z 2000r z silnikiem 200cdi byly wymieniane 4 wtryski NOWE, w serwisie...
    samochod kupiony byl w tym roku w maju i mialem objawy ze na wolnych obrotach po odpaleniu *bez dodawania gazu, silnik kulał... jak by jeden tlok nie dzialal, ale lekko dodalo sie gazu i juz wszystko bylo oki... w lipcu zostaly wymienione wtryski dlatego ze zostalo zalane jakies suche paliwo do silnika i wszystkie 4 wtryski padly. zostaly wymienione na nowe i bylo super przez 5 miesiecy.
    Teraz znow zaczyna tak sie dziac (kuleje) ale nawet gdy puszcza sie noge z gazu...
    Co to jest? co sie dzieje??? teraz coraz bardziej tak sie dzieje....
    Czasmi mi sie wydaje ze samochod ma za niskie obroty, da sie jakos zmienic minimalnie obroty na wieksze?????

Pozdrawiam
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Niedługo zameldują się Jaguary.To jest zbyt skomplikowany system żeby
    pomóc Ci na tym forum i w dodatku korespondencyjnie.

Dodano po 8 [minuty]:

Ale jak już tak bardzo chcesz;wskazałbym na regulator ciśnienia paliwa,pompę wysokiego ciśnienia,pompę wstępną,filtr paliwa.
    Wtryskiwacze można w bardzo prosty sposób sprawdzić ale też tylko w warsztacie,a zatem do dzieła.
    Jacek79
    Level 37  
    a ja zacza bym od odczytania kodów błedów i spojrzenia na parametry mierzone.
    Stasiu wszystko da sie naprawic korespondencyjnie , kwestia tego co najpierw karzemy wymienić a na czym skończymy = koszty ale nasze spoleczeństwo jest bogate.
    Wizard112
    Level 10  
    Witam
    zrobie to wszystko po swietach, narazie jakos jest spokojnie i nie kolysze tak czesto jak 2 tygodnei temu... dziwne
    ale wrzuce go na komputer w serwisie i zobaczymy co i jak...
    A teraz inne pytanie, jak wyjac licznik z eklasy? spalily mi sie juz 3 zaroweczki + nie pokazuje mi temperatury zewnetrzenej oraz godziny ( co wiem jest standardem w e klasie ) ze wyswietlacze nie pokazuja wszystkich elementow... Cos da sie z tym zrobic? czy zostalo mi tylko kupno nowego instrumentu ?
    Pozdrawiam Jarek M.
    makki24
    Level 14  
    Wtam
    Zegar jest wcisniety,zadnych srubke itp.Uzywam do tego,czegos w ksztalcie litery L.Wsuwam w dolna czesc zegara,miedzy deske rozdzielcza a obudowe licznika,zapieram sie i go wyciagam.Trzeszcza plastiki ale wychodzi.Brak podswietlania licznika,to spalone zaroweczki w oprawkach plastikowych.
    Pozdrawiam