logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

RUBIN 714p rosyjski – telewizor nie włącza się, pali bezpiecznik w zasilaniu

user201 29 Maj 2025 17:35 522 7
REKLAMA
  • #1 21563967
    user201
    Poziom 2  
    Posty: 7
    Dzień dobry, ostatnio miałem telewizor RUBIN 714p w wersji rosyjskiej, napisy itp., z oryginalną wtyczką. Problem jest w tym, że po podłączeniu TV i "przyciśnięciu" pstryczka w wtyczce się "świeci" przez chwilę i tyle, TV się nie załącza i pali się w lewej komorze wtyczki bezpiecznik.
    PS TV ma już założoną nową sekcję zasilania "płytę" i problem się powtarza.

    Pozdrawiam

    Dodano po 4 [minuty]:

    Zapomniałem dodać, że wcześniejsza płyta zasilania też to robiła. Podejrzenie padło, że wtyczka jest upalona w środku, trochę inny kolorek.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 21564578
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    Jak pamiętam to 714p był robiony w kraju więc coś nie tak opisujesz.
    Rubin 714 ma z tyłu wtyk to dobierania napięcia zasilania -110V, 127V, 220V i 237V. Włożony właściwie?
    Str.14
    Załączniki:
    • rubin_714p_5_informacja_techniczna.pdf (14.29 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #4 21564654
    user201
    Poziom 2  
    Posty: 7
    >>21564578 W Rosji też były robione
  • REKLAMA
  • #5 21564673
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    user201 napisał:
    >>21564578 w Rosji też były robione

    Odpowiadaj na resztę . Rubin 714 robiony w ZSRR a Rubin 714p
    w Polsce.
  • #6 21564690
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12941
    Pomógł: 1501
    Ocena: 2326
    user201 napisał:
    pali się w lewej komorze wtyczki bezpiecznik.

    Takie pisanie który bezpiecznik wartość oznaczenie jak podasz to będzie wiadomo w jakim jest obwodzie?
  • #7 21564733
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    Tu masz zdjęcie. To czarne "kółko" na dole na ile jest ustawione?

    Wnętrze starego urządzenia elektronicznego z widocznym transformatorem, pokrętłami i przewodami.Tył starego czarno-białego telewizora radzieckiego z widocznymi otworami wentylacyjnymi i podłączeniami.
  • #8 21567127
    artur0089
    Poziom 25  
    Posty: 562
    Pomógł: 64
    Ocena: 162
    Zbliżenie na pokrętło regulacyjne zamontowane na panelu metalowym, otoczone zaznaczonymi czerwonymi prostokątami.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy telewizora RUBIN 714p w wersji rosyjskiej, który nie włącza się i powoduje przepalenie bezpiecznika w lewej komorze wtyczki zasilającej. Telewizor posiada oryginalną wtyczkę, która po włączeniu świeci się chwilowo, ale urządzenie nie startuje. Wymieniona została sekcja zasilania (płyta), jednak problem nadal występuje. Dyskusja wskazuje na konieczność sprawdzenia ustawienia napięcia zasilania, gdyż model Rubin 714p posiada przełącznik wyboru napięcia (110V, 127V, 220V, 237V), który może być niewłaściwie ustawiony. Wątpliwości dotyczą także pochodzenia modelu – Rubin 714p był produkowany zarówno w Polsce, jak i w ZSRR. Zasugerowano również sprawdzenie wartości i oznaczenia przepalonego bezpiecznika, aby określić, w którym obwodzie występuje zwarcie. Dodatkowo pojawiła się sugestia, że wtyczka może być uszkodzona termicznie (upalona w środku), co może powodować zwarcie. Dołączono zdjęcia wtyczki i przełącznika napięcia w celu weryfikacji ustawień.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA