Od 2026.03.05 czwartek jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora Rubin 202M z odzysku i obciętym kablem zasilającym niezbyt krótko, który jest jak nowy. W internecie nie ma schematu i opisu. Z przodu z prawej u dołu suwaków jest wciśnięty przycisk o nieznanej funkcji, a nad nim przełącznik ustawiony do góry. Z tyłu u góry po prawej jest wyłącznik zasilania i regulatory barwy dźwięku. Niżej z lewej są 3 koncentryczne gniazda antenowe pionowo. Na dole nad kablem zasilają ym są dwie klapki. Po podniesieniu lewej wyskoczył bezpievznik. Po zdjęciu metalowej pokrywy pod spodem są 3 pionowo. Nie można zasilać otwartego, bo rozłącza się złącze kabla zasilającego. Zasilanie udało się przywrócić po złączeniu na kostkę nieużywanego kabla sieciowego z Allegro. Wczoraj rano po chwilowych początkowych dla rozruchu włączeniach obraz szumów był nieostry z szumem wysokiego napięcia. Dziś rano tak przy temperaturze około 0 na zewnątrz. Potem było dobrze z piskiem. Wieczorem wyłączał się z pionowym paskiem na ekranie, a później świeceniem na środku ekranu. Po stuknięciu ręką z prawej nie działał. Po ponownym włączeniu wtyczki i kilku wyłączeniach działał ciągle. Przy temperaturze 8*C górny wylot powietrza był ciepły, bo na obudowie jest napisane 145W poboru mocy.