logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] BESTER MIDIMAGSTER 1800 – brak posuwu drutu przy zasilaniu 230V, działa na 380V

marwud6 04 Cze 2025 19:48 270 4
REKLAMA
  • #1 21569845
    marwud6
    Poziom 18  
    Posty: 223
    Pomógł: 22
    Ocena: 173
    Witam. Kupiłem migomat BESTER, typ: MIDIMAGSTER 1800 230/380. Przy zasilaniu 380V migomat działa poprawnie. Po przełączeniu na 230V (przez oryginalną przejściówkę) i załączeniu, nie działa posuw drutu. Słychać załaczanie stycznika, pracę wentylatora. Proszę o pomoc w ustaleniu usterki. Z góry dziękuję.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21570513
    SQ5AZP
    Poziom 34  
    Posty: 1957
    Pomógł: 237
    Ocena: 473
    Zasilanie nie dociera do transformatora głównego i prostownika wyjściowego nap. spawania. W urządzeniu są dwa przełączniki. Jeden od napięcia wyjściowego spawania, i drugi napięcia zasilania spawarki.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21570566
    SQ5AZP
    Poziom 34  
    Posty: 1957
    Pomógł: 237
    Ocena: 473
    >>21570543 A po co? Przecież przełaczenie nastąpiło i po zasileniu z sieci 230V pracuje wentylator oraz trafo zasilające płytkę sterowania.
    Może lepiej by było gdybyśkolego młotek zastąpił... bo ja wiem... Podręcznikiem ,,układy elektryczne i elektroniczne w praktyce radioamatora''?
  • #5 21570700
    marwud6
    Poziom 18  
    Posty: 223
    Pomógł: 22
    Ocena: 173
    Problem rozwiązany. Rzeczywiście brak było zasilania transformatora głównego i prostownika wyjściowego napięcia spawania. Dziękuję mistrzu. Nie było styku na przełącznika 230/400V. Przyznaję max liczbę punktów.Raz jeszcze dziękuję.
REKLAMA