logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Instalacja Symulator Jazdy 2 – gdzie znaleźć pliki lub legalne źródła gry?

koroborosan 13 Cze 2025 21:28 1905 7
REKLAMA
  • #1 21578621
    koroborosan
    Poziom 2  
    Posty: 129
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Czy ktoś wie czy da się jakoś zainstalować jeszcze skądś symulator jazdy 2?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21578639
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Raczej nigdzie nie kupisz. Co do samej gry to oczywiscie mozna pobrac ze znanego gryzonia, ale nie jest to legalne.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 21585980
    Tomek_Krecik
    Poziom 29  
    Posty: 1583
    Pomógł: 117
    Ocena: 228
    Kolobos napisał:
    Raczej nigdzie nie kupisz. Co do samej gry to oczywiscie mozna pobrac ze znanego gryzonia, ale nie jest to legalne.


    Skoro wydawca porzucił daną grę, znaczy że bym się zbytnio nie przejmował posiadaniem z pewnego gryzonia.

    A skoro nie można kupić legalnie , znaczy że porzucił projekt.
  • Pomocny post
    #4 21586016
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Ale to cały czas piractwo!
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 21586021
    Tomek_Krecik
    Poziom 29  
    Posty: 1583
    Pomógł: 117
    Ocena: 228
    Kasek21 napisał:
    Ale to cały czas piractwo!


    Więc albo odpuszcza i daje sobie spokój bo piractwo albo ściąga i sie cieszy tym co chciał mieć.

    Jesteśmy dorośli.

    Dodano po 3 [minuty]:

    Ja mam wszystko oryginalne i uważam że ściąganie piratów to zwykłe robienie z siebie Dziada.
    Ale jak nie ma innych źródeł?
    A ma ochotę pograć?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 21586094
    Matuzalem

    Poziom 43  
    Posty: 17311
    Pomógł: 1651
    Ocena: 1097
    @Tomek_Krecik - proszę nie wprowadzać w błąd potencjalnych czytelników Pańskich postów.
    Pomijam już to, że miedzy treściami postów nr 3, a nr 5 występuje pewna - delikatnie rzecz ujmując - niespójność.

    Pojęcie abandonware jest nie tylko określeniem potocznym, ale również bardzo nieostrym i by można było się w ogóle nad jego przywołaniem zastanowić należy najpierw zweryfikować kilka kwestii związanych zarówno ze statusem twórcy - tu: programu - jak i statusem samego utworu.

    PS

    >>21585980 - Skoro bomby atomowej nie można kupić legalnie, to znaczy, że jej producent/gestor porzucił, np. poprzez zaprzestanie poszukiwań (znowu: np. na dnie morza), produkt i mogę go legalnie "pobrać" i... użyć?
    Konto firmowe:
    Doradztwo podatkowe
    Wilczyńskiego 25/13, Olsztyn, 10-686
  • Pomocny post
    #7 21586104
    Tomek_Krecik
    Poziom 29  
    Posty: 1583
    Pomógł: 117
    Ocena: 228
    Czyli albo lepiej poszukać, może jeszcze gdzieś legalnie nabyć, albo odpuścić.
    Tak to rozumiem.
  • #8 21606664
    koroborosan
    Poziom 2  
    Posty: 129
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    dziekuję

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy możliwości legalnej instalacji gry Symulator Jazdy 2. Uczestnicy wskazują, że gra nie jest już dostępna do zakupu w oficjalnych kanałach, ponieważ wydawca porzucił projekt. W związku z tym jedyną opcją pozostaje pobranie plików z nieoficjalnych źródeł, co jednak jest nielegalne i stanowi piractwo. Pojawia się również kwestia pojęcia abandonware, które nie jest jednoznaczne prawnie i nie zwalnia z przestrzegania praw autorskich. Podsumowując, legalne źródła gry obecnie nie istnieją, a użytkownicy mogą jedynie próbować znaleźć oryginalne kopie lub zrezygnować z instalacji.
REKLAMA