Witam wszystkich, mam problem po remoncie mieszkania oraz instalacji elektrycznej pod 3-fazowy licznik. Wspólnota mieszkaniowa wysłała mi pismo tekst:
Dotyczy: wniosku o zgodę na zamontowanie licznika 3-fazowego
W odpowiedzi na Pana wniosek informujemy, że w celu wyrażenia zgody
na zamontowanie 3-fazowego licznika elektrycznego prosimy o przedstawienie do uzgodnienia
schematu ideowego zasilania wraz z propozycją przebudowy rozdzielnicy głównej dostosowanej
do zwiększonego poboru mocy.
Zwracamy uwagę, że licznik 3-fazowy prawdopodobnie nie zmieści się w szachcie
(tak jak obecny). Na montaż nowego licznika w innej lokalizacji (poza szachtem) Zarząd
Wspólnoty nie wyraża zgody.
Istniejąca linia zasilająca klatki schodowej jest wykonana z przewodów o przekroju 10 mm²,
mogących przesyłać moc nie większą niż 28 kW. Pan wnioskuje o moc łączną
równą 35,5 kW.
W zaistniałej sytuacji pozostali właściciele nie będą mogli uzyskać zgody na zwiększenie mocy.
W związku z powyższym należy rozważyć zmianę urządzenia do podgrzewania wody
(generującego największy pobór mocy z wymienionych przez Pana urządzeń – 18 kW) na bojler
elektryczny.
Dokumentacja powinna być sporządzona w oparciu o aktualne warunki techniczne, prawo
budowlane oraz podpisana przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia.
Po dostarczeniu wyżej wymienionych dokumentów i ich zatwierdzeniu będzie można wystąpić
do zakładu energetycznego o wydanie warunków technicznych.
Zdjęcie rozdzielnicy
https://obrazki.elektroda.pl/7411759000_1750483236_thumb.jpg[/img][/url] [url=https://obrazki.elektroda.pl/5057389000_1750483240.jpg][img]
Elektryk mi się wysypał, pojechał za granicę, nie odzywa się. Co mam z tym zrobić? Jak pomoże ktoś, jestem w tym blady. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Dotyczy: wniosku o zgodę na zamontowanie licznika 3-fazowego
W odpowiedzi na Pana wniosek informujemy, że w celu wyrażenia zgody
na zamontowanie 3-fazowego licznika elektrycznego prosimy o przedstawienie do uzgodnienia
schematu ideowego zasilania wraz z propozycją przebudowy rozdzielnicy głównej dostosowanej
do zwiększonego poboru mocy.
Zwracamy uwagę, że licznik 3-fazowy prawdopodobnie nie zmieści się w szachcie
(tak jak obecny). Na montaż nowego licznika w innej lokalizacji (poza szachtem) Zarząd
Wspólnoty nie wyraża zgody.
Istniejąca linia zasilająca klatki schodowej jest wykonana z przewodów o przekroju 10 mm²,
mogących przesyłać moc nie większą niż 28 kW. Pan wnioskuje o moc łączną
W zaistniałej sytuacji pozostali właściciele nie będą mogli uzyskać zgody na zwiększenie mocy.
W związku z powyższym należy rozważyć zmianę urządzenia do podgrzewania wody
(generującego największy pobór mocy z wymienionych przez Pana urządzeń – 18 kW) na bojler
elektryczny.
Dokumentacja powinna być sporządzona w oparciu o aktualne warunki techniczne, prawo
budowlane oraz podpisana przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia.
Po dostarczeniu wyżej wymienionych dokumentów i ich zatwierdzeniu będzie można wystąpić
do zakładu energetycznego o wydanie warunków technicznych.
Zdjęcie rozdzielnicy
https://obrazki.elektroda.pl/7411759000_1750483236_thumb.jpg[/img][/url] [url=https://obrazki.elektroda.pl/5057389000_1750483240.jpg][img]
Elektryk mi się wysypał, pojechał za granicę, nie odzywa się. Co mam z tym zrobić? Jak pomoże ktoś, jestem w tym blady. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.