Nie rozumiem po co ludzie tak kombinują!
Wystarczy darmowy TRUENAS SCALE i włączenie migawek da to samo co komercyjny projekt a odpada wiele problemów takich jak stawianie jakiegoś serwera, który ma bazę danych co po jakimś czasie się zapcha!
Tu w zasadzie wystarczy synchronizacja bo nawet jak plik się zmieni to i tak zostanie w starej wersji.
Temat archiwizacji to trochę przestarzały pomysł, który nie dość że długo trwa to jeszcze wymaga sporo miejsca.
No chyba że ktoś potrzebuje mieć "codzienną wersję" tego co ma na dysku, ale to czysta głupota.
Dodano po 3 [minuty]:
Najpierw określ o jaką bazę chodzi i o jaki serwer pocztowy?
Chyba nie piszesz o tym dziadowskim rozwiązaniu od M$ SQL. Jeśli ktoś na tym prowadzi firmę to mu szczerze współczuję.
Jak chodzi o prawdziew bazy SQL (MySQL) jak MariaDB to masz to na Linuxie a ten komercyjny program tego (chyba) nie obsługuje.
I serwer pocztowy na Linuxie jak chcesz backapować?
Wystarczy darmowy TRUENAS SCALE i włączenie migawek da to samo co komercyjny projekt a odpada wiele problemów takich jak stawianie jakiegoś serwera, który ma bazę danych co po jakimś czasie się zapcha!
Tu w zasadzie wystarczy synchronizacja bo nawet jak plik się zmieni to i tak zostanie w starej wersji.
Temat archiwizacji to trochę przestarzały pomysł, który nie dość że długo trwa to jeszcze wymaga sporo miejsca.
No chyba że ktoś potrzebuje mieć "codzienną wersję" tego co ma na dysku, ale to czysta głupota.
Dodano po 3 [minuty]:
jprzedworski napisał:który backupuje działającą bazę danych i serwer pocztowy,
Najpierw określ o jaką bazę chodzi i o jaki serwer pocztowy?
Chyba nie piszesz o tym dziadowskim rozwiązaniu od M$ SQL. Jeśli ktoś na tym prowadzi firmę to mu szczerze współczuję.
Jak chodzi o prawdziew bazy SQL (MySQL) jak MariaDB to masz to na Linuxie a ten komercyjny program tego (chyba) nie obsługuje.
I serwer pocztowy na Linuxie jak chcesz backapować?