W układach od pralek często psują się zasilacze (przetwornice). Szukając od przetwornicy i jej kondensatora (filtrującego 300 V z sieci), znajdziesz prostownik rezystor bezpiecznikowy i jakieś miejsce, gdzie można podłączyć zasilanie.
Żeby cokolwiek naprawić, trzeba rozumieć, jak to działa. Przećwiczenie analizy układu (znalezienie najważniejszych części obwodów zasilania, porównanie z kartą katalogową układu scalonego) na pewno Ci się przyda.
Jakie miałeś objawy uszkodzenia?