Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jowisz 04

elhomer 18 Gru 2005 02:54 639 2
  • #1 18 Gru 2005 02:54
    elhomer
    Poziom 9  

witam
    Mam problem z odbiornikiem JOWISZ 04 cewki odchylania używają wysokich częstotliwości po włączeniu jednak po czasie przechodzi im ,jednak obraz sie znieksztalca w poziomie mam pytanie czy wystarczy wymienić cewki na nowe czy problem tkwi w układzie odchylania

Z górki dziekuje Homer

• #2 18 Gru 2005 09:58
    Preskaler
    Poziom 37  

Bez dokładniejszego opisu objawów tego uszkodzenia nie jest nikt w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na nie! Spróbuj możliwie dokładnie opisać te zniekształcenia lub zrób rysunek (zdjęcie?)! Jak zostaje zniekształcona jednolita krata o regularnych oczkach, pokazywana na ekranie? Cewki odchylające bardzo rzadko ulegają uszkodzeniom. Czasami zdarza się to podczas przechowywania OTV przez jakiś czas w niewłaściwych warunkach (wilgoć).

• #3 19 Gru 2005 00:37
    cimirek
    Poziom 12  

Z Jowiszami kontakt straciłem dość dawno ale z opisu ustereki prawdopodobnie chodzi o uszkodzenie korekcji,prawdopodobnie uszkodzony będzie kondensator 680n chyba oznaczony na schemacie 2C122 ,uszkadza się też rezystor w okolicach tego kondensatora,niestety brak mi pod reką schematu i nie jestem w stanie podac jego oznaczenia ,jest to kilkuomowy 5 watowy rezystor w korekcji,proszę sprawdzić wszystkie elementy w okolicach tego kondensatora ponieważ jesli byl TV używany z tym uszkodzonym kondensatorem mogły ulec uszkodzeniu inne elementy współpracujące. Pozdrawiam Mirek

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME