Używam od dawna chiński mikroskop Andonstar AD208.
Niestety konstruktor umieścił gniazdo microSD w fatalnym miejscu, a ponieważ mikroskop nie ma możliwości podłączenia do komputera, zmuszony jestem żonglować kartą między mikroskopem a komputerem. Z tak kiepskim dojściem do gniazda jest to irytujące.
Postanowiłem coś z tym zrobić. Wydawało by się, że nic prostszego, a jednak.
Na początek poszedłem na łatwiznę i kupiłem przedłużkę.
Nie zdała egzaminu. Włączanie mikroskopu z przedłużką w gnieździe zawiesza mikroskop i nie jest wyświetlany obraz. Muszę każdorazowo wyjąć przedłużkę z gniazda, włączyć mikroskop i dopiero włożyć przedłużkę w gniazdo. Mija się z to celem.
Chciałem w takim razie podlutować na przewodach pod oryginalne pady drugie gniazdo i wydostać go na zewnątrz. I tu też natrafiłem na problemy. Mikroskop nie widzi karty w tym gnieździe. Niestety nie wiem w jaki sposób inicjowana jest karta w oryginalnym gnieździe. i nie jestem w stanie odtworzyć tego w tym dołożonym. Czy inicjowana jest mechanicznie poprzez zapięcie jej w mechanizmie gniazda? Nie znalazłem żadnej zależności na pinach. A może inicjowana jest elektronicznie?
Może ktoś pomóc w tej sprawie?
Niestety konstruktor umieścił gniazdo microSD w fatalnym miejscu, a ponieważ mikroskop nie ma możliwości podłączenia do komputera, zmuszony jestem żonglować kartą między mikroskopem a komputerem. Z tak kiepskim dojściem do gniazda jest to irytujące.
Postanowiłem coś z tym zrobić. Wydawało by się, że nic prostszego, a jednak.
Na początek poszedłem na łatwiznę i kupiłem przedłużkę.
Nie zdała egzaminu. Włączanie mikroskopu z przedłużką w gnieździe zawiesza mikroskop i nie jest wyświetlany obraz. Muszę każdorazowo wyjąć przedłużkę z gniazda, włączyć mikroskop i dopiero włożyć przedłużkę w gniazdo. Mija się z to celem.
Chciałem w takim razie podlutować na przewodach pod oryginalne pady drugie gniazdo i wydostać go na zewnątrz. I tu też natrafiłem na problemy. Mikroskop nie widzi karty w tym gnieździe. Niestety nie wiem w jaki sposób inicjowana jest karta w oryginalnym gnieździe. i nie jestem w stanie odtworzyć tego w tym dołożonym. Czy inicjowana jest mechanicznie poprzez zapięcie jej w mechanizmie gniazda? Nie znalazłem żadnej zależności na pinach. A może inicjowana jest elektronicznie?
Może ktoś pomóc w tej sprawie?