Cześć.
Przestał mi działać napęd bramy Normstahl Ultra.
Wyglądało to tak, że otworzyłem bramę z pilota a po kilku minutach nie reagował już na żaden pilot. Sygnalizacja po odłączeniu i podłączeniu prądu wskazuje że wszystko jest ok. Nie ma błędów.
Zresetowałem napęd i próbowałem przyuczyć w wariancie bez pilota ręcznego jak i z pilotem, ale nie przesuwa się "taśmociąg". Z poziomu płytki też nie mogą przesunąć napędu. Pilot zakodowałem bez problemu ale po wciśnięciu jest takie tylko na 3 cm przesuniecie i zatrzymuje się. Drugie naciśniecie to w drugą stronę ruszenie o 3cm i tyle. Jak się cofa (otwiera) to słychać taki strzał jakby na zębie przeskakiwało.
Nie sygnalizuje żadnego błędu.
Mam dwa pytania:
1. kojarzycie może co może być przyczyną? Silnik umarł?
2. Czy napędy Ultra i Ultra S są zamienne? Mogę mieć za kilka stów cały napęd ale Ultra S i zastanawiam się czy to jest podmianka 1:1 czy czymś się jednak różnią.
Instrukcja do obu jest ta sama. Parametry też wyglądają na te same. Ultra S ma chyba 50Nm mniej uciągu - 550 Nm vs. 600 Nm dla Ultry.
Dzięki za podpowiedzi.
Przestał mi działać napęd bramy Normstahl Ultra.
Wyglądało to tak, że otworzyłem bramę z pilota a po kilku minutach nie reagował już na żaden pilot. Sygnalizacja po odłączeniu i podłączeniu prądu wskazuje że wszystko jest ok. Nie ma błędów.
Zresetowałem napęd i próbowałem przyuczyć w wariancie bez pilota ręcznego jak i z pilotem, ale nie przesuwa się "taśmociąg". Z poziomu płytki też nie mogą przesunąć napędu. Pilot zakodowałem bez problemu ale po wciśnięciu jest takie tylko na 3 cm przesuniecie i zatrzymuje się. Drugie naciśniecie to w drugą stronę ruszenie o 3cm i tyle. Jak się cofa (otwiera) to słychać taki strzał jakby na zębie przeskakiwało.
Nie sygnalizuje żadnego błędu.
Mam dwa pytania:
1. kojarzycie może co może być przyczyną? Silnik umarł?
2. Czy napędy Ultra i Ultra S są zamienne? Mogę mieć za kilka stów cały napęd ale Ultra S i zastanawiam się czy to jest podmianka 1:1 czy czymś się jednak różnią.
Instrukcja do obu jest ta sama. Parametry też wyglądają na te same. Ultra S ma chyba 50Nm mniej uciągu - 550 Nm vs. 600 Nm dla Ultry.
Dzięki za podpowiedzi.