Witam.
Zafira B 1.9 CDTI, Z19DTL 2006 r.
Problem jest taki, że w sterowniku:
ABS mam U2143-00 brak komunikacji z SAS, U2100-00 brak komunikacji z CAN bus HS
CIM mam U2100-00 brak komunikacji z CAN bus HS
Reszta sterowników bezbłędna.
Co zrobiłem:
rozpakowałem wtyczki CIM, ABS, ECU, YRS(yaw rate sensor), UEC (mimo że "nie występuje w CAN HS", to jest takim "łącznikiem" tej magistrali), czyli sterowników występujących w sieci CAN HIGH SPEED.
Wszystkie skrętki białych i zielonych posprawdzane.
Nie miałem schematu, więc sam narysowałem, mierząc na poszczególnych parach drutów między sterownikami.
Samo UEC(skrzynka bezpieczników pod maską) też sprawdzone pod kątem łączenia odpowiednich par przewodów.
W końcu znalazłem schemat sieci CAN od Astry H i w sumie jest identyczny jak moje bazgroły.
Nie dokopałem się tylko do wspomagania (brakło zapału przy niedzieli).
Jeśli chodzi o SAS(czujnik kąta skrętu kierownicy), to w odczycie z CIM(kolumna kierownicy) kąty pokazuje właściwie, daje się kalibrować.
Mimo to ABS jęczy, że nie gada z SAS, a CIM, że nie gada z ABS.
Oporność między CAN H i CAN L, mierzona w różnych miejscach poprawna ( ok.60 ohm).
Przez Diagnoskop komunikacja ze wszystkimi OK.
Pytanie brzmi: kto w tej bajce jest "tym złym"?
Zafira B 1.9 CDTI, Z19DTL 2006 r.
Problem jest taki, że w sterowniku:
ABS mam U2143-00 brak komunikacji z SAS, U2100-00 brak komunikacji z CAN bus HS
CIM mam U2100-00 brak komunikacji z CAN bus HS
Reszta sterowników bezbłędna.
Co zrobiłem:
rozpakowałem wtyczki CIM, ABS, ECU, YRS(yaw rate sensor), UEC (mimo że "nie występuje w CAN HS", to jest takim "łącznikiem" tej magistrali), czyli sterowników występujących w sieci CAN HIGH SPEED.
Wszystkie skrętki białych i zielonych posprawdzane.
Nie miałem schematu, więc sam narysowałem, mierząc na poszczególnych parach drutów między sterownikami.
Samo UEC(skrzynka bezpieczników pod maską) też sprawdzone pod kątem łączenia odpowiednich par przewodów.
W końcu znalazłem schemat sieci CAN od Astry H i w sumie jest identyczny jak moje bazgroły.
Nie dokopałem się tylko do wspomagania (brakło zapału przy niedzieli).
Jeśli chodzi o SAS(czujnik kąta skrętu kierownicy), to w odczycie z CIM(kolumna kierownicy) kąty pokazuje właściwie, daje się kalibrować.
Mimo to ABS jęczy, że nie gada z SAS, a CIM, że nie gada z ABS.
Oporność między CAN H i CAN L, mierzona w różnych miejscach poprawna ( ok.60 ohm).
Przez Diagnoskop komunikacja ze wszystkimi OK.
Pytanie brzmi: kto w tej bajce jest "tym złym"?