logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Indesit IWSC51052 – czy wymiana obu modułów sterujących uruchomi pralkę?

Wener1983 13 Lip 2025 10:49 249 10
REKLAMA
  • #1 21605278
    Wener1983
    Poziom 10  
    Posty: 9
    Witam,
    Potrzebuję ponoć moduł sterujący do pralki Indesit IWSC 51052. Problem polega na tym, że ktoś do tej pralki zaglądał i przywiózł inny moduł, ale już wiem, że nie od tego modelu (IWD 61051). Teraz moje pytanie: czy nie posiadając owego sterownika, kupując komplet, czyli dolnej i górnej części, to pralka jest w stanie ruszyć? Słyszałem, że te moduły trzeba programować, stąd właśnie moje pytanie. Czy teraz szukać pralki i te zostawić na części, czy zupełnie sobie darować i kupić coś nowszego?
    AI: Jakie dokładnie objawy ma teraz pralka? Czy wyświetla się jakiś kod błędu albo coś konkretnego się dzieje po włączeniu?
    Nie chodzi. Brak dolnego modułu.
    Indesit IWSC51052 – czy wymiana obu modułów sterujących uruchomi pralkę? Indesit IWSC51052 – czy wymiana obu modułów sterujących uruchomi pralkę? Indesit IWSC51052 – czy wymiana obu modułów sterujących uruchomi pralkę?
  • REKLAMA
  • #2 21605287
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11124
    Pomógł: 2416
    Ocena: 3707
    Podaj numer serwisowy pralki z tabliczki znamionowej lub dodaj jej zdjęcie. Jeżeli dokupisz moduł mocy z pewnego źródła to sam sklep lub sprzedawca go zaprogramuje według Twoich danych z tabliczki. Nie ma konieczności kupowania kupowania panelu sterowania jeśli jest sprawny. Numer serwisowy jest nieczytelny!
    Jeżeli chcesz taki moduł kupić używany to musisz kupić wtedy obie płyty pochodzące z jednej pralki.
  • REKLAMA
  • #3 21605302
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4569
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Hymm IWSC51052 to pralka bez wyświetlacza, a IWD61051 z wyświetlaczem i moduł sterujący nie pasuje plug and play.
  • REKLAMA
  • #4 21605427
    Wener1983
    Poziom 10  
    Posty: 9
    Wiem o tym. Ale to jest pralka mojej dziewczyny i ktoś nie do końca się orientował, jak widać.

    Indesit IWSC51052 – czy wymiana obu modułów sterujących uruchomi pralkę?
  • #5 21605436
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11124
    Pomógł: 2416
    Ocena: 3707
    Napisz te numery bo zdjęcie jest fatalne i są nieczytelne. SN..... i ten powyżej.
  • REKLAMA
  • #6 21605521
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4569
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    @Wener1983 Jak dobrze pamiętam trzy szóstki na końcu to Windy UM Strip (z tych pierwszych modeli).
  • #7 21605687
    Wener1983
    Poziom 10  
    Posty: 9
    889990876790
    S/N 561843010460
    I.C. W30876790666
    F3087679
    810240460
  • #9 21605748
    AsReeX
    Poziom 40  
    Posty: 4569
    Pomógł: 688
    Ocena: 1592
    Kenny moduł C00509483 jest od dawana niedostępny - > zastąpił go C00519655.
  • #11 21605888
    Wener1983
    Poziom 10  
    Posty: 9
    Widziałem te aukcje, ale za 400 zł to ja mam całą pralkę działającą. Nie wiem, jak wygląda do końca zewnętrznie, bo nie mam dokładnych zdjęć, ale najwyżej wezmę i przełożę panele przednie, żeby ładnie wyglądała. A jeszcze nie dogadałem ceny końcowej za nią, więc. Tak czy inaczej zostanie jeszcze sporo gratów. Jak bęben z łożyskiem, kaftan i jakieś tam głupoty. Czekam, aż kolega wyżej poda mi jeszcze cenę za używany moduł i zaprogramowany pod nią.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada pralkę Indesit IWSC51052, która nie uruchamia się z powodu braku dolnego modułu sterującego. Próba zamontowania modułu z innego modelu (IWD 61051) nie powiodła się. Pojawiło się pytanie, czy wymiana obu modułów sterujących (dolnego i górnego) na oryginalne, ale nieprogramowane, pozwoli na uruchomienie pralki. Zwrócono uwagę, że moduły sterujące mogą wymagać programowania, co jest kluczowe dla prawidłowego działania urządzenia. W związku z tym rozważane są trzy opcje: znalezienie odpowiednich modułów do naprawy, pozostawienie pralki na części lub zakup nowego urządzenia. Obecnie pralka nie działa i brak jest dolnego modułu sterującego, co uniemożliwia jej uruchomienie.
REKLAMA