Te panele co znam mają mało profilu Al, by przykręcić wkręt od góry. Załóżmy wiata, stodoła garaż itp. – ale wiadomo, nie ma przeciekać. Demontuję stare pokrycie, są krokwie i np. łaty. Gdyby nie było membrany, to łatwo panele przykręcić od krokwi, chyba nie do łat, a do kontrłat czy łat metalowych? A może poprzez łącznik (blacha) odpowiednio wygiętą. Panele by dolegały do siebie mocno, a dodatkowo sklejone silikonem, więc szczelność ok. Natomiast nagrzewają się do 50°C, więc sprawność spada. Chyba bez wentylacji nie można? Jedynie wentylować grawitacyjnie i wypływ ciepłego powietrza w kalenicy. A może wentylatory? Jakie mogą być problemy, co z przepisami? Na malutkim garażu pewnie to ok. a jak połać ma 6m i np. 10szer.? Płaski dach to wentylacje jedynie od spodu. Oczywiście of- grid, więc papierologia odpada.