logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Signo 1140/622 – brak sygnału, odłączony czarny przewód w domofonie

mde0822 18 Sie 2025 16:32 273 3
REKLAMA
  • #1 21638051
    mde0822
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam,
    mam problem z domofonem Signo 1140/622. Brak jakiegokolwiek sygnału działania, gdy go otworzyłem, czarny kabelek w ogóle niepodłączony.
    Załączniki:
    • Signo 1140/622 – brak sygnału, odłączony czarny przewód w domofonie IMG_623743B6-2747-45CA-88EE-C426A50ECD8A.jpeg (1.62 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 21638347
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2079
    Sprawdź miernikiem, czy masz napięcie (jeżeli tak, to jaka jest jego wartość) na złączach OL i LU.
    Czarny (odłączony) przewód jest tylko do otwierania dodatkowych wejść i nie ma znaczenia przy sygnale.
  • REKLAMA
  • #3 21639490
    mde0822
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Dziękuję za odpowiedź 🙂
    Na złączach OL i LU zmierzone napięcie wynosi 5,5 V.
  • #4 21639567
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2079
    mde0822 napisał:
    Na złączach OL i LU zmierzone napięcie wynosi 5,5 V.


    Napięcie jest OK, czyli jest problem z samym unifonem.

    Sprawdź, czy zgadza się ustawienie nr mieszkania (zworkami).
    Przestaw też suwak głośności dzwonka na lewo.
    Daj zdjęcie kasety, przy drzwiach wejściowych, z której dzwoni się do mieszkań.
REKLAMA