logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Siemens EQ6 – nie działa tylko w jednym domu, wpływ zasilania lub zakłóceń?

sadyslaw18 21 Sie 2025 13:33 219 9
REKLAMA
  • #1 21640619
    sadyslaw18
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dzień dobry. Mam problem z ekspresem Siemens EQ6.
    Ogólnie sprzęt jest nowy (zrobił około 10 kaw). Był w serwisie dwukrotnie (serwis nie stwierdził opisanej wady).

    Ekspres nie pobiera wody i wyświetla komunikat, aby napełnić pojemnik wodą niegazowaną. Co ciekawe, gdy ekspres zabrałem do innego domu, działa normalnie. Po powrocie do poprzedniej lokalizacji znów to samo. Jedyne, co na razie byłem w stanie sprawdzić, to napięcie w gniazdku (jest OK). Oprócz ekspresu w tym budynku normalnie działają inne sprzęty AGD oraz komputery i drukarki.
    Co może być przyczyną? Czy jest jakieś urządzenie, za pośrednictwem którego można podłączyć ekspres do sieci, aby wyeliminować jakieś ewentualne zakłócenia lub ustabilizować parametry prądu?
  • REKLAMA
  • #2 21640625
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2593
    Pomógł: 212
    Ocena: 441
    sadyslaw18 napisał:
    ustabilizować parametry prądu?

    Jeżeli we wszystkich gniazdkach w tym domu jest to samo, należy bliżej przyjrzeć się instalacji.
  • #3 21640626
    sigwa18
    Poziom 43  
    Posty: 11922
    Pomógł: 1180
    Ocena: 3317
    Jak z zerem ochronnym (bolec uziemienia) w domu gdzie jest problem. Jest wogóle?
  • REKLAMA
  • #4 21640627
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11099
    Pomógł: 2415
    Ocena: 3705
    Napięcie nie przekracza 250V w gniazdku do którego jest podłączony? Ekspres zasilany jest przewodem 3 zyłowym? Należy dodać model urządzenia do tematu.
  • #5 21640638
    sadyslaw18
    Poziom 2  
    Posty: 4
    sigwa18 napisał:
    Jak z zerem ochronnym (bolec uziemienia) w domu gdzie jest problem. Jest wogóle?

    Bolec jest, ale nie czuję się na siłach, aby sprawdzać/mierzyć samodzielnie. Elektryk coś tam mierzył i mówi, że jest OK. Proszę o jakiś trop, co ewentualnie trzeba sprawdzić, gdzie szukać potencjalnej przyczyny.

    Kenworth 18 napisał:
    Napięcie nie przekracza 250V w gniazdku do którego jest podłączony? Ekspres zasilany jest przewodem 3 zyłowym? Należy dodać model urządzenia do tematu.

    Napięcie nie przekracza 250 V. Jest zasilany przewodem 3-żyłowym.

    Adam Walko napisał:

    Jeżeli we wszystkich gniazdkach w tym domu jest to samo, należy bliżej przyjrzeć się instalacji.


    A masz pomysł, czego konkretnie szukać? Albo od czego zacząć?
  • REKLAMA
  • #6 21640650
    sigwa18
    Poziom 43  
    Posty: 11922
    Pomógł: 1180
    Ocena: 3317
    A woda z tego mieszkania też wykluczona jako przyczyna? Można zabrać wodę z mieszkania gdzie działa.
  • #7 21640654
    sadyslaw18
    Poziom 2  
    Posty: 4
    sigwa18 napisał:
    A woda z tego mieszkania też wykluczona jako przyczyna? Można zabrać wodę z mieszkania gdzie działa.


    Woda ze „złego domu” została w pojemniku i w innym miejscu działa.

    Edit: sprawdziłem też na wodzie źródlanej z butelki. To samo. Musi chodzić o zasilanie.
  • #8 21640656
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2593
    Pomógł: 212
    Ocena: 441
    sadyslaw18 napisał:
    A masz pomysł czego konkretnie szukać?

    Sprawdzić, czy w każdym jednym gniazdku jest to samo!
  • REKLAMA
  • #9 21640671
    sadyslaw18
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Adam Walko napisał:

    Sprawdzić, czy w każdym jednym gniazdku jest to samo!


    Tak, jest to samo.
  • #10 21640679
    Adam Walko
    Poziom 35  
    Posty: 2593
    Pomógł: 212
    Ocena: 441
    sadyslaw18 napisał:
    Tak, jest to samo

    Zlecić poważnej firmie pomiary. Kiedy ostatni raz wykonywano pomiary?
    sadyslaw18 napisał:
    parametry prądu

    Żeby się przekonać, co jest powodem, należy doprowadzić do porządku instalację.
    To, że komputer czy drukarka funkcjonuje, nie jest żadnym dowodem, że instalacja jest sprawna!

Podsumowanie tematu

✨ Ekspres do kawy Siemens EQ6, nowy i używany tylko około 10 razy, nie pobiera wody i wyświetla komunikat o konieczności napełnienia pojemnika wodą niegazowaną. Problem występuje tylko w jednym domu, natomiast po przeniesieniu ekspresu do innej lokalizacji działa poprawnie. Pomiar napięcia w gniazdku w domu z problemem wykazał prawidłowe wartości, a inne urządzenia AGD oraz sprzęt elektroniczny działają bez zakłóceń. Sugeruje się dokładniejszą kontrolę instalacji elektrycznej w domu, gdyż problem może wynikać z lokalnych zakłóceń lub niestabilności zasilania, które nie są wykrywalne standardowym pomiarem napięcia.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA