Kuchnia E-Nr HL66622/03. Jest to kuchnia wolnostojąca z piekarnikiem - stareńka, ale super się sprawuje, wszystko działa perfekt. Pobiła się szyba ceramiczna, w Siemensie ani w internecie już nie dostępna.
Pozostają dwie opcje;
1. na złom
2. zdobyć szkło o podobnych rozmiarach i wymienić samo szkło.
Znalazłem w necie używaną, sprawną płytę Siemensa do zabudowy z taką samą fakturą i rozkładem pól jak w mojej. Wymiar szyby u mnie znam bo można zmierzyć bez demontażu bo widać brzegi szyby a w tej , którą chcę kupić znam rozmiar zewnętrzny ramki i jej szerokość ale nie znam dokładnych wymiarów szyby.
Co do sposobu mocowania to też teoria; moja pobita prawdopodobnie jest wklejona, a ta co chcę kupić jest przykręcana. Teraz mam prośbę; czy ma ktoś informację o mojej teorii o wklejanej szybie do mojej kuchenki wolnostojącej, bardzo proszę o informację na ten temat. Jeżeli jest wklejana to czym przykleić szybę przy wymianie? Czym wypełnić szparę jeżeli nowa szyba będzie mniejsza od tej mojej pobitej?
Załączam dokumentację obu płyt ze strony Siemensa:
Pozostają dwie opcje;
1. na złom
2. zdobyć szkło o podobnych rozmiarach i wymienić samo szkło.
Znalazłem w necie używaną, sprawną płytę Siemensa do zabudowy z taką samą fakturą i rozkładem pól jak w mojej. Wymiar szyby u mnie znam bo można zmierzyć bez demontażu bo widać brzegi szyby a w tej , którą chcę kupić znam rozmiar zewnętrzny ramki i jej szerokość ale nie znam dokładnych wymiarów szyby.
Co do sposobu mocowania to też teoria; moja pobita prawdopodobnie jest wklejona, a ta co chcę kupić jest przykręcana. Teraz mam prośbę; czy ma ktoś informację o mojej teorii o wklejanej szybie do mojej kuchenki wolnostojącej, bardzo proszę o informację na ten temat. Jeżeli jest wklejana to czym przykleić szybę przy wymianie? Czym wypełnić szparę jeżeli nowa szyba będzie mniejsza od tej mojej pobitej?
Załączam dokumentację obu płyt ze strony Siemensa: