Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA 6230i - problem z przesyłaniem danych przez BT

19 Gru 2005 14:30 3539 11
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam telefon NOKIA 6230i i łącze się z komputerem za pomocą technologii bluetooth (w komputerze znajduje się kluczyk podłączony pod port USB). Niby wszystko jest ok wykrywa telefon nawiązuję połączenie. Problem pojawia się przy przesyłaniu danych. Np wysłane mp3 na telefon są uszkodzone pojawiają sie roznego typu trzaski czasem ucina kawałek utworu. Przesłane zdjęcia czasami są niekompletne np widac tylko połowe fotki. Po chwili uzywania BT np zrywa połączenie. Przy przesyłaniu gier i programow tez są problemy np raz jest ok a za drugim razem program uszkodzony. Prosze o pomoc czy mozna jakos rozwiązac ten problem.
    Z gory dzieki.
    Pozdrawiam,
    Luki
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    a sorki pomyliłem BT z IRDĄ
  • Poziom 2  
    Nie posiadam zakładki "urządzenia podczerwieni".
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 24  
    Moim skromym zdaniem:
    1) lipny adapter Bluetooth,
    2) specyficzny bląd systemu operacyjnego,
    3) jakieś zakłócenia w eterze (mało prawdopodobne),
    4) uszkodzenie telefonony (soft lub hardware).

Wypróbuj BT z innym telefonem i telefon z innym BT.
  • Poziom 2  
    BT z telefonem SE k700i - wszystko ok.
    Gdy przesylalem dane z innego telefonu na Nokie to tez wszystko bylo ok.
    Wedlug mnie wygląda to tak ze poprostu ten adapter BT ktory mam (v 1.1) nie wspolpracuje dobrze z tym fonem ... czy standard BT zmienil sie przez okres 2 lat ;] Mysle ze nowy adapter pewnie rozwiązal by problem.
    Przede wszystkim co zauwazylem ... do k700i pliki z kompa kopiowaly sie z predkoscią do 28kB/s, a do 6230i z prędkoscią do 48kB ... wydaje mi sie ze zmniejszenie predkosci przesylu danych zlikwidowaloby problem ... ale nie wiem czy da sie jakos zmniejszyc transfer na BT :/
    Tak sie przymierzam do zakupu kabelka i tutaj pytania:
    1. Czym sie rozni kabelek DKU2 od CA-53 poniewaz obydwa obslugują model Nokia 6230i.
    2. Ktory rodzaj transmisji danych jest szybszy (w praktyce), bluetooth czy kabelek.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    wartal napisał:
    Czym sie rozni kabelek DKU2 od CA-53 poniewaz obydwa obslugują model Nokia 6230i.
    2. Ktory rodzaj transmisji danych jest szybszy (w praktyce), bluetooth czy kabelek.

ta kabelki roznia sie chyba tylko ceną na allegro podrobka CA-53 kosztuje ~13PLN a DKU-2 ~8PLN ;-) W rzeczywisctości jest tak ze nokia zaprzestala produkcje kabla DKU-2 i pojawil sie tylko kabel CA-53 Ja polecam podróbke DKU-2 wlasnie taka za 8PLN dziala idelanie,(wypróbowane w praktyce z 6230 oraz 6230i) nie ma problemów z połaczaniem, wykryciem, kabla etc. To jest kabelek wypróbowane wiec chyba nie ma co ryzykowac z CA-53. Jaka szybkosc przesyłku danych trudno okreslic ale szybko kilka MB w kilkanaście sekund.
  • Poziom 18  
    ten problem boryka wiele nowych uzytkownikow nokii 6230i, ponoc cos tam zbabrali i sa klopoty z blutaczem (pewnie ze skapstwa dali jakis tanszy modul), mialem juz taki przypadek i nic nie dalo sie zrobic (jakby byl na gwarancji to bylaby pewnie wymianka)
  • Poziom 11  
    czy używasz może systemu XP+SP2?
    Tam jest problem z komunikacją trzeba wyłączyć zaporę windows na połączenie BT
  • Poziom 2  
    Witam. Zamiast kabelka polecam irda jest naprawde dobra i nie ma żadnych kłopotów.

pozdro
  • Poziom 18  
    mleczyk84 napisał:
    Witam. Zamiast kabelka polecam irda jest naprawde dobra i nie ma żadnych kłopotów.

pozdro

jest dobra zwłaszcza jak chcesz przegrac 512MB danych na karte, telefon wyjęty z zycia na 4 dni ;-)

IRDA super do synchronizacji danych
    KABEL niezastąpiony go zgrywania np. mp3ej..

pzdr
  • Poziom 2  
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi na posta i czesciowe rozwiązanie problemu ;] Juz nabylem kabelek DKU-2 na allegro razem z przesylką wynioslo mnie to 15zl wiec koszt raczej do przezycia :) i problemy sie skonczyly. Moje stwierdzenie - przesylanie danych przez kabelek USB jest najszybszym rodzajem komunikacji szybsze niz BT.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Podepne się pod temat bo mam podobny problem

mam nokie 6230i i kabel dku-2 (bluestar)
    problem polega na tym ze nie moge robic wszytstkich operacji jakie (teortytcznie) umozliwia ten kabel a inne moge. Dokladnie:
    - karta mmc jest widoczna jako dysk wymienny i tu wszystko ok (moge formatowac itp)
    - moge zarzadzac kontaktami z poziomu nokia pc suite
    - moge przegladac pamiec telefonu, tworzyc nowe foldery i usuwac stamtad pliki
    - nie moge skopiowac nic z pamieci telefonu na dysk w pc suite (pomijam pliki chronione)
    - nie moge wgrywac nowych dzwonkow w pc suite
    - oxygen moze odczytac wszystko i zapisac na dysk ale nie moze nic zapisac do telefonu (niby zakoncczone powodzeniem ale w telefonie pozniej tego nie widac)

jak podpinam fona (po wylaczeniu trybu przesylania do mmc) to pojawia sie ikonka ze znaleziono nowy sprzet (mam winxp sp2) ale pozniej wywala mi ze nie znaleziono odpowiedniej sekcji w pliku inf nokii 6230i USB mimo to moge robic wszytko to co opisalem powyzej
    pc suite (6.5) wywala mi ze nie mozna polaczyc sie z fonem ale to co napisalem wyzej dziala, nowsza wersja (6.7) wszedzie wywala ze nie mozna zaknczyc operacji
    probowalem tez 2 rozne wersje cpm (w tym jedna byla na plytce do kabla) ale one wogole nie widza fona (testowanie nieudane)

co zrobic zeby mozna bylo zapisywac w pamieci telefonu ? moze jakis inny prog?
    sorka za przydlugawego posta i z gory thx za pomoc