logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Samsung Galaxy S22 5G SM-S901W z Kanady – czy można wgrać europejski ROM z PL?

Ainat 06 Wrz 2025 07:58 549 14
REKLAMA
  • #1 21654546
    Ainat
    Poziom 11  
    Posty: 154
    Ocena: 7
    Witam

    Dostałem od siostry s22 5G 128 GHz z Kanady, soft nie ma języka polskiego.
    Telefon SM-S901W (Kanada)
    Procesor Quaclomm Snapdragon 8 Gen1 3,00 GHz
    Model SMB8450

    Szukam informacji o możliwości wgrania Androuda w wersi europejskiej z językiem polskim. Czy jest taka możliwość, czy jest to wykonalne ?
    W internecie jest zero informacji, znalazłem tylko informację, że można flaschować dla takiego samego procesora i można uceglić telefon.

    Suport Samsunga odmówił udzielenia takiej informacji, kilka serwisów Samsunga podobnie i odmówili wgarania takiego Androida

    Podobnie parę serwisów GSM nie chciały się podjąć takiej usługi.

    Ostatni raz bawiłem się w te klocki w SonyErikson K800i.

    Bardzo proszę o informację jak się te sprawy mają naprawdę?
  • REKLAMA
  • #3 21654570
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Ainat napisał:
    Podobnie parę serwisów GSM nie chciały się podjąć takiej usługi.



    Więc to powinno dać do myślenia, nie można wgrać softu EU. Jakieś może modyfikowane są jednak odradzam zdecydowanie ich wgrywanie.
  • #4 21654594
    Ainat
    Poziom 11  
    Posty: 154
    Ocena: 7
    >>21654570

    Z jakiego powodu nie można wgrać softu EU , czy telefony sprzętowo się różnią?
    Ja to rozumiem w ten sposób, że jeżeli sprzęty są identyczne to powinna być możliwość wgrania odpowiedniego softu.
    Czy czegoś nie rozumiem?
  • #5 21654605
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Ainat napisał:
    jeżeli sprzęty są identyczne


    Nie są identyczne gdyż brandowane są softowo:

    Versions: SM-S901B, SM-S901B/DS (International);
    SM-S901U (USA);
    SM-S901U1 (USA unlocked);
    SM-S901W (Canada);
    SM-S901N (Korea);
    SM-S9010 (China);
    SM-S901E (Asia/Africa)

    Mogą mieć nawet te same podzespoły a producent przewidział soft pod dany rejon świata i tych softów nie można wgrywać zamiennie gdyż skończy się uszkodzeniem telefonu.
  • REKLAMA
  • #6 21654676
    blahfff
    Poziom 42  
    Posty: 4957
    Pomógł: 1036
    Ocena: 1294
    Ainat napisał:
    Z jakiego powodu nie można wgrać softu EU , czy telefony sprzętowo się różnią?


    Tak, wersja W dziala w oparciu o CPU Qualcomma, wersja B Exynosa. Jedyna opcja to szukac jakiegos modyfikowanego softu, ale to oczywiscie wymaga odblokowania bootloadera (co moze nie byc mozliwe), nabija flage Knoxa i powoduje problemy z niektorymi aplikacjami - np bankowymi.

    Najprosciej, uzyc aplikacji typu morelocale do ustawienia polskiego, i to co z systemu nie zostalo wyciete bedzie po polsku, a dodatkowe aplikacje tez ustawia sie na polski jezyk zamiast np angielskiego.
  • REKLAMA
  • #7 21654681
    Ainat
    Poziom 11  
    Posty: 154
    Ocena: 7
    >>21654605

    dalej nie mogę zrozumieć dlaczego do identycznego sprzętu o takiej samej budowie nie można wgrać softu z innego regionu?
    Co o tym decyduje?

    Dodano po 13 [minuty]:

    >>21654676
    ale mój telefon ma Procesor Quaclomm Snapdragon 8 Gen1
  • #8 21654695
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Ainat napisał:
    dalej nie mogę zrozumieć dlaczego do identycznego sprzętu


    Przecież kolega wyżej wyjaśnił, czytaj ze zrozumieniem:

    blahfff napisał:
    wersja W dziala w oparciu o CPU Qualcomma


    Więc Twoja wersja jest W z Qualcommem a soft EU jest pod procesor Exynos.
  • REKLAMA
  • #9 21654698
    Ainat
    Poziom 11  
    Posty: 154
    Ocena: 7
    >>21654676

    *#1234# (bez POŁĄCZ)- wyświetla informacje o wersji oprogramowania.
    na moim S22 kanadyjskim nic nie wyświetla a stary S8 i M52 bez problemu, w czym problem?
  • Pomocny post
    #10 21654715
    blahfff
    Poziom 42  
    Posty: 4957
    Pomógł: 1036
    Ocena: 1294
    Wylacz funkcje "auto blocker" w ustawieniach.
  • #11 21654745
    Ainat
    Poziom 11  
    Posty: 154
    Ocena: 7
    >>21654695
    Teraz rozumiem; softy na Exynos są z polskim językiem a na Snapdragon nie i na Snapdragon nie ma softu z językiem polskim.
    Zapytam; czy jest jakaś możliwość dodania/dogrania języka polskiego do softu (kanadyjskiego) ?
  • #12 21654827
    Vortex1987
    Poziom 26  
    Posty: 1575
    Pomógł: 106
    Ocena: 219
    To są podstawowe nazy i zwroty w języku angielskim i nie ma co kombinować z softem bo ubijesz IMEI
  • #13 21655468
    Ainat
    Poziom 11  
    Posty: 154
    Ocena: 7
    >>21654827
    Macie rację, że nie warto kombinować w tej sytuacji ryzyko duże a zyski ewentualne małe.
    Ja jestem angielsko oporny ale mam syna co biegły jest w angielskim to pewnie pomoże jak będzie potrzeba..
    Telefon jest b.fajny w idealnym stanie (jak nówka). No i jak w necie piszą Snapdgron jest lepszy od Exynosa

    Moglibyście napisać czego mogę się spodziewać po MoreLocale? Ile jest w stanie spolszczyć softu bo instalowane apki są w większości po polsku, Czy MoreLocale będzie miał jakiś negatywny wpływ na telefon?
  • #14 21655471
    pmazur10
    Poziom 12  
    Posty: 73
    Pomógł: 5
    Ocena: 10
    Ja bym instalował. Nic złego się nie stanie. Spolszczy ci to, co się da, głównie apki, ale na pełne spolszczenie systemu nie licz.
  • #15 21655782
    Vortex1987
    Poziom 26  
    Posty: 1575
    Pomógł: 106
    Ocena: 219
    pmazur10 napisał:
    Ja bym instalował. Nic złego się nie stanie. Spolszczy ci to, co się da, głównie apki, ale na pełne spolszczenie systemu nie licz.


    Spolszczyć sobie może pobierając inną nakładkę systemową ze sklepu play. Wgrywając polski system do amerykańskiej wersji ubije numer imei i numer seryjny nie do odbudowania w domowych warunkach.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada telefon Samsung Galaxy S22 5G SM-S901W z Kanady z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 i szuka informacji na temat możliwości wgrania europejskiego ROM-u z językiem polskim. Obecny soft nie zawiera polskiej lokalizacji, a oficjalne wsparcie Samsunga oraz serwisy GSM odmówiły pomocy w tej kwestii, wskazując na ryzyko uszkodzenia urządzenia (tzw. "uceglenie") przy próbie flashowania innego regionu. W sieci brak jest wiarygodnych informacji o bezpiecznym sposobie zmiany oprogramowania na europejskie dla tego modelu. Wymagana jest zgodność procesora i modelu przy flashowaniu, co komplikuje możliwość instalacji europejskiego ROM-u na kanadyjskim wariancie SM-S901W.
REKLAMA