logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

KIA Sportage 2.0 DOHC 1998 – silnik gaśnie po wymianie pompki paliwa, dławi się

jczuchta1 07 Wrz 2025 15:41 129 4
REKLAMA
  • #1 21655865
    jczuchta1
    Poziom 3  
    Posty: 14
    KIA Sportage 1 2.0 DOHC 1998 rok, po wymianie pompki w baku przejechane jakieś 50 km, bez problemów. Na następny dzień przy odpaleniu już nie chodziła równo, a teraz już się całkiem dławi i jak zapali, to zgaśnie. Po przytkaniu dolotu ręką, zostawieniu małej szczeliny między palcami, normalnie pracuje. Podciśnienia sprawdzone, wszystko ok, nie ma dziur, nie przetarte, żeby mogła lewe zasysać, nie mam pomysłu — ktoś miał taki przypadek?
  • REKLAMA
  • #2 21655939
    piotrekwoj1
    Poziom 43  
    Posty: 10487
    Pomógł: 941
    Ocena: 3406
    Na 90% masz zapchane wtryskiwacze syfem ze zbiornika. W tych wtryskiwaczach są siteczka na dolocie benzyny. Tam jest metalowy zbiornik który rdzewieje i wlanie benzyny do pełna raz na jakiś czas powoduje płukanie rdzy i podawanie jest w obieg. Powiem więcej nawet filtr jej nie wychwytuje w 100%. Sprawdź moją teorię.
  • REKLAMA
  • #3 21655975
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13069
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5131
    jczuchta1 napisał:
    Po przytkaniu dolotu ręką,

    Wzbogacasz mieszankę, stąd lepiej pracuje
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • REKLAMA
  • #4 21656015
    jczuchta1
    Poziom 3  
    Posty: 14
    >>21655975 Czyli brakuje jej benzyny?
  • #5 21656069
    Aleksander_01
    Poziom 43  
    Posty: 12751
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3396
    jczuchta1 napisał:
    Czyli brakuje jej benzyny?

    Dokładnie tak, a co jest powodem ? Może być kilka przyczyn takich jak:
    -pompka paliwa, brak wydajności
    -wszelkiego rodzaju zatkania układu paliwa, zatkane filtry, ostro załamane przewody
    -uszkodzony regulator ciśnienia
    -uszkodzona rurka w baku, nieszczelności na połączeniach
    itd
    itd.
    Jeżeli masz ukłąd paliwowy "z powrotem" to wystarczy zatkać powrót i zobzczyć co się dzieje.
    Bardziej profesjonalna porada to zmierzenie ciśnienia paliwa na listwie zasilającej.
    Skoro to się stało po jakiejś robocie to szukaj tam gdzie robiłeś.
REKLAMA