logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Potencjometry na laserze DVD - jeden do CD, drugi do DVD?

Red!pS 17 Kwi 2003 11:20 1691 9
REKLAMA
  • #1 190083
    Red!pS
    Poziom 12  
    Posty: 66
    Ocena: 1
    Na laserze umieszczone są 2 potencjometry
    Słyszalem ze jeden do CD a drugi do DVD
    Czy tak jest ??
  • REKLAMA
  • #2 190768
    Telex
    Poziom 28  
    Posty: 962
    Pomógł: 106
    Ocena: 99
    A po co ci to jest - Nie kręć tym pod żadnym pozorem (bo 160zyla będziesz w plecy). Napisz co chcesz zrobić.
  • REKLAMA
  • #3 190780
    Stasiu z NH
    Poziom 12  
    Posty: 41
    Witam!

    Mam pytanie po co wogóle są te podkówki w laserze, co nimi się rególuje?
  • #4 190782
    Telex
    Poziom 28  
    Posty: 962
    Pomógł: 106
    Ocena: 99
    Reguluje się nimi tzw moc emisji lasera. fabrycznie jest ustawione na optymalne zyżycie lasera. Jak dasz za dużo to ci sfajczy laser, a jak za mało to nie zobaczy CD. Powiedz co kombinujesz.
  • #5 191076
    Red!pS
    Poziom 12  
    Posty: 66
    Ocena: 1
    Probuje przywrocic do zycia laser DVD
    kumpel go calkowicie rozregulowal
    Zaprawialem juz w ten sposobdc -rom'y i dzialaly ale nie zbyt dobrze idzie mi to z dvd
  • REKLAMA
  • #6 191078
    kilo1
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Masdfgh ksdfjh gksrth
    Sorry za to, potraktujcie to jako test.
  • REKLAMA
  • #7 191120
    Telex
    Poziom 28  
    Posty: 962
    Pomógł: 106
    Ocena: 99
    Szukaj takiego samego i podejrzyj ustawienia - spróbój w tym uwalonym tak samo ustawić, Sprawdź Na oko pod kątem (żeby oczy nie uszkodzić) czy laser świeci jak w innych. Jeśli tak, to Pogrzeb w "przeczyść" optykę. - najczęstrze przypadki to zabrudzenia optyki.
  • #8 191144
    Red!pS
    Poziom 12  
    Posty: 66
    Ocena: 1
    optyka jest czysta jak lza a takiego samego raczej nie znajde to nietypowy model DELTA OPI
  • #9 191380
    J_Bravo
    Poziom 28  
    Posty: 1373
    Pomógł: 36
    Ocena: 161
    hejka :)

    te potencjometry sa od regulacji prądu lasera ..
    mozna je krecic do 5 stopni w ktoras strone. nie wiecej bo :cry:
    sprubuj jeszcze soczewke wyczyscic. czasami pomaga.
    z doswiadczenia wiem ze DVD sie raczej nie da naprawic
    ( a mam na koncie okolo 500 napraw laserow i DVD)
    jakby co to pisz do mnie na g-g to ci wszystko wytlumacze

    www.konsola.of.pl
  • #10 192024
    Red!pS
    Poziom 12  
    Posty: 66
    Ocena: 1
    ok pisze

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat dwóch potencjometrów umieszczonych na module lasera w napędzie DVD, z pytaniem czy jeden z nich służy do regulacji lasera CD, a drugi do DVD. Wyjaśniono, że potencjometry służą do regulacji prądu lasera, co wpływa na moc emisji światła. Fabryczne ustawienia są optymalne dla żywotności lasera – zbyt wysokie ustawienie może uszkodzić laser, a zbyt niskie uniemożliwi odczyt płyt. Zaleca się ostrożność przy regulacji, nie przekręcać potencjometrów więcej niż kilka stopni. W przypadku problemów z odczytem DVD, często przyczyną są zabrudzenia optyki, które należy dokładnie wyczyścić. Wskazano, że naprawa laserów DVD jest trudna, a w praktyce często nieopłacalna. W dyskusji pojawił się model lasera DELTA OPI, który jest nietypowy i trudny do znalezienia zamiennika. Podsumowując, potencjometry nie są dedykowane osobno do CD i DVD, lecz regulują prąd lasera, a ich ustawienie wymaga precyzji i ostrożności.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA