Witam. Coś mnie nie daje spokoju. A mianowicie; czy mając wyjście na db9 można wykorzystać port TX/rx by wysłać z komputera sygnał modulacji PWM? A może są jakiegoś gotowe programy lub skrypty?
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamgps79 napisał:W komputerze możesz mieć np. port RS232 z takim gniazdem, ale ten port nie służy do tworzenia sygnału PWM, a do transmisji szeregowej.
ElektroMuzyk napisał:Ale nie za bardzo pojmuję jak mógłbym to wykorzystać do wytworzenia fali PWM. A modulacja składa się z takich parametrów jak F czy wypełnienia więc fajnie by było móc panować nad tym.
tos18 napisał:Bez znajomości języka programowania tematu nie ugryziesz.
tos18 napisał:Innym podejściem może być PCA9685 sterowany przez konwerter USB/I2C
ElektroMuzyk napisał:Ale to dalej arduino a jeśli nie to tworzenie czegoś "językowego"
ElektroMuzyk napisał:Ale to dalej arduino a jeśli nie to tworzenie czegoś "językowego".