Witam, jestem na etapie budowy domu; na razie stan otwarty, ale powoli już będzie wszystko zamykane, więc myślę nad zainstalowaniem kamer. Na razie 4, ale w przyszłości planuję wypuścić po 2 kable na każdym z rogów w podbitce, żeby była możliwość dołożenia kolejnych 4, więc myślę, żeby switch już miał możliwość wpięcia 8 wtyczek, bo bez sensu brać na 4, jeżeli później jest szansa dołożenia kamer. Z kolejnych rzeczy do wymienienia — budżet: ok. 2–3 tys. Planuję od razu kupić jakiś dobry sprzęt, żeby jak będzie podbitka to tylko przewiesić na podbitkę. W tym budżecie widzę, że kamery mają sporo różnych bajerów, ale dla mnie najważniejsze to ładna jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy (w nocy te 20 m widoczności dobrze by miały). Dom ma wymiary 13,4 x 15,7 m. Tak jak wspomniałem, kamery będą zawieszone po rogach budynku — daję rysunek poglądowy. I pytanie: czy warto pchać się w zestawy, czy lepiej składać samodzielnie? Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku poproszę o podesłanie gotowego zestawu lub zestawu złożonego samodzielnie. Sąsiad elektryk podesłał mi swoje kamery i switch:
Hikvision DS-2CD2343G2-IU (2,8 mm)
Hikvision NVR DS-7600
Samemu takie zestawy wybrałem i poprosiłbym o opinię i pomoc w doborze sprzętu
https://zabezpieczeniapoznan.pl/zestaw-monito...nym-oswietlaczem-i-detekcja-ludzi-p-6752.html
https://zabezpieczeniapoznan.pl/zestaw-kamer-...hybrid-light-detekcja-ruchu-md-20-p-7576.html
Wkleiłem poglądowy rysunek z zachowaniem proporcji: trójkąty są równoboczne, więc kąt widzenia to 60 stopni, więc pole widzenia kamery będzie szersze niż to, co na rysunku. Jedna kamera będzie przesunięta bliżej drugiej, ponieważ na razie stoi mały budyneczek i chciałbym mieć podgląd na wjazd. Pomarańczowa linia to granica działki i choinki tam nie ma. Nie jestem w posiadaniu bardziej dokładnych zdjęć satelitarnych, więc tak na oko robione, ale oko majstra
Hikvision DS-2CD2343G2-IU (2,8 mm)
Hikvision NVR DS-7600
Samemu takie zestawy wybrałem i poprosiłbym o opinię i pomoc w doborze sprzętu
https://zabezpieczeniapoznan.pl/zestaw-monito...nym-oswietlaczem-i-detekcja-ludzi-p-6752.html
https://zabezpieczeniapoznan.pl/zestaw-kamer-...hybrid-light-detekcja-ruchu-md-20-p-7576.html
Wkleiłem poglądowy rysunek z zachowaniem proporcji: trójkąty są równoboczne, więc kąt widzenia to 60 stopni, więc pole widzenia kamery będzie szersze niż to, co na rysunku. Jedna kamera będzie przesunięta bliżej drugiej, ponieważ na razie stoi mały budyneczek i chciałbym mieć podgląd na wjazd. Pomarańczowa linia to granica działki i choinki tam nie ma. Nie jestem w posiadaniu bardziej dokładnych zdjęć satelitarnych, więc tak na oko robione, ale oko majstra