Cześć, mam problem z Leonem II 1.6 Bse: zapalił się błąd P0341. Wymieniłem oba czujniki — G28 wału i G40 wałka rozrządu. Niestety to nie pomogło.
Błąd zapala się w określonych sytuacjach
Gdy silnik jest zimny, jest ok — błędu nie ma
Gdy jest gorący, jest ok — błędu nie ma.
Błąd pojawia się mniej więcej przy 70°C a 30°C.
Podczas zapalania się błędy słychać... Nie wiem... Trzask lekki, tzn. nie odpala od strzału, tylko musi chwilkę dłużej pokręcić rozrusznik.
AI: Czy rozrząd był ostatnio wymieniany albo sprawdzany? Może wiesz, czy był dobrze ustawiony albo czy nie ma luzu na łańcuchu/pasku?
Mechanik sprawdzał pasek i według niego ok
AI: Sprawdzałeś może instalację elektryczną przy tych czujnikach – wtyczki, przewody, masy? Może coś tam nie styka albo jest zaśniedziałe?
No ale błąd wyskakuje tylko podczas określonych temperatur
Błąd zapala się w określonych sytuacjach
Gdy silnik jest zimny, jest ok — błędu nie ma
Gdy jest gorący, jest ok — błędu nie ma.
Błąd pojawia się mniej więcej przy 70°C a 30°C.
Podczas zapalania się błędy słychać... Nie wiem... Trzask lekki, tzn. nie odpala od strzału, tylko musi chwilkę dłużej pokręcić rozrusznik.
AI: Czy rozrząd był ostatnio wymieniany albo sprawdzany? Może wiesz, czy był dobrze ustawiony albo czy nie ma luzu na łańcuchu/pasku?
Mechanik sprawdzał pasek i według niego ok
AI: Sprawdzałeś może instalację elektryczną przy tych czujnikach – wtyczki, przewody, masy? Może coś tam nie styka albo jest zaśniedziałe?
No ale błąd wyskakuje tylko podczas określonych temperatur