Jura Ena 7 - jak w temacie.
Do tej pory robiłem serwis i czyszczenie sam ale teraz muszę dokupić zawór drenażowy (zwrotny) ponieważ uszkodzilem jego osłonę obudowy - tą brązową, i szybko zbiera się syf kawowy od spodu.
Sęk w tym że gdzie nie uderzę to pytanie: zaparzacz stary czy nowa wersja 😬
W sklepach faktycznie widzę często 2 rodzaje do ena5,7 a w niemieckim jednym to nawet 3.
Słuchajcie jak rozpoznać jaką ja mam wersję bloku zaparzającego?
Mój pobiera wodę na dole poprzez rurkę z uszczelką która wchodzi w gniazdo z boku obudowy a oddaje kawę poprzez rurkę silikonową wpiętą w plastikową rurkę która wystaje z tłoka i ma na drugim końcu sprężynkę (zawór crema)
Wygląda identycznie tak:
https://north.pl/karta/zaparzacz-do-ekspresu-do-kawy-jura-ena-7,IG9-E9-CMM4-T5F.html
Do tej pory robiłem serwis i czyszczenie sam ale teraz muszę dokupić zawór drenażowy (zwrotny) ponieważ uszkodzilem jego osłonę obudowy - tą brązową, i szybko zbiera się syf kawowy od spodu.
Sęk w tym że gdzie nie uderzę to pytanie: zaparzacz stary czy nowa wersja 😬
W sklepach faktycznie widzę często 2 rodzaje do ena5,7 a w niemieckim jednym to nawet 3.
Słuchajcie jak rozpoznać jaką ja mam wersję bloku zaparzającego?
Mój pobiera wodę na dole poprzez rurkę z uszczelką która wchodzi w gniazdo z boku obudowy a oddaje kawę poprzez rurkę silikonową wpiętą w plastikową rurkę która wystaje z tłoka i ma na drugim końcu sprężynkę (zawór crema)
Wygląda identycznie tak:
https://north.pl/karta/zaparzacz-do-ekspresu-do-kawy-jura-ena-7,IG9-E9-CMM4-T5F.html