Tak, płyty z chipsetem "Z" są odblokowane i można się bawić. Zestawy z topowymi procesorami mają AIO i to jak największe bo dzięki pojemności cieplnej wody są w stanie odprowadzić sporo ciepła. Phantom Spirit jest jednym z najwydajniejszych chłodzeń powietrznych na rynku więc jeśli upierasz się przy tym rodzaju chłodzenia to nie masz wyboru. Położenie obudowy na boku (pełna ściana na dole, szkło na górze) nie zakłóci specjalnie chłodzenia. A propos chłodzenia, dwa wentylatory na przód:
https://www.morele.net/wentylator-arctic-p14-pro-pst-czarny-acfan00314a-15447149/
Można nawet dać jeszcze jeden 120mm na wyciąg - na górze z tyłu obudowy
Do pracy porządny dysk z DRAMem:
https://www.morele.net/dysk-ssd-wd-black-sn85...2280-pci-e-x4-gen4-nvme-wds400t2x0e-12268976/
Do Intela śmiało RAM 6400 i wyżej:
https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-v...5-32-gb-6400mhz-cl32-pvv532g640c32k-12733804/
Do pracy cały czas zalecam więcej RAMu, późniejsze dołożenie jest trudniejsze niż kiedyś (wysokie zegary DDR5 to samo w sobie duże obciążenie dla kontrolera pamięci, 4 kości może spowodować obniżenie "sufitu" np. do 4800MT/s). Chociaż przy tej obudowie trzeba uważać z Corsairami, o ile na chłodzeniu można podnieść przedni wentylator to przynajmniej na papierze obudowa daje tylko 5mm zapasu... Wszystko musi być z Morele z montażem?
Porządny zasilacz 200zł mniej:
https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-vega-m-750w-atx-3-1-ppg-750-c-14776929/
https://www.morele.net/wentylator-arctic-p14-pro-pst-czarny-acfan00314a-15447149/
Można nawet dać jeszcze jeden 120mm na wyciąg - na górze z tyłu obudowy
Do pracy porządny dysk z DRAMem:
https://www.morele.net/dysk-ssd-wd-black-sn85...2280-pci-e-x4-gen4-nvme-wds400t2x0e-12268976/
Do Intela śmiało RAM 6400 i wyżej:
https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-v...5-32-gb-6400mhz-cl32-pvv532g640c32k-12733804/
Do pracy cały czas zalecam więcej RAMu, późniejsze dołożenie jest trudniejsze niż kiedyś (wysokie zegary DDR5 to samo w sobie duże obciążenie dla kontrolera pamięci, 4 kości może spowodować obniżenie "sufitu" np. do 4800MT/s). Chociaż przy tej obudowie trzeba uważać z Corsairami, o ile na chłodzeniu można podnieść przedni wentylator to przynajmniej na papierze obudowa daje tylko 5mm zapasu... Wszystko musi być z Morele z montażem?
Porządny zasilacz 200zł mniej:
https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-vega-m-750w-atx-3-1-ppg-750-c-14776929/