Zdemontowałem ostatnio leciwy już (25 lat) domofon firmy Commax. Domofon zamontowany na słupku betonowym przy furtce. Ostatnie lata już mocno szwankował, szczególnie wkurzające były incydenty z przymarzającym przyciskiem który nie odbijał i trzeba było biegać do furtki ze śrubokrętem żeby odblokowywać. No nic, historia.
Wpadliśmy na pomysł żeby w miejsce starego domofonu zamontować wideodomofon, który będzie działał na dotychczasowym okablowaniu. Do bramy mam pociągnięty 4-żyłowy kabel z bardzo cienkimi żyłami, grubość podobna jak w skrętce ale nie wiem co to za typ bo to nie ja montowałem.
Zrobiłem wczoraj test. Zamówiłem 2 dni temu najtańszy zestaw firmy Eura 45A3 ALPHA i podłączyłem do istniejącej instalacji. Myślałem że będą jakieś problemy ale montaż banalnie prosty i wszystko zadziałało, można powiedzieć, "na strzał".
Niestety okazuje się, że wysokość montażu - ok. 130 cm jest zbyt mała, żeby objęła twarz osoby która stoi przed furtką (ucina tak mniej więcej na wysokości szyji przy osobie o wzroście 176 cm). Podwyższenie słupka oczywiście nie wchodzi w rachubę. Zestaw Eura niestety muszę zwrócić.
W związku z powyższym szukam wideodomofonu, którego kamera ma szerszy kąt patrzenia w pionie - tak żeby była widoczna twarz z wysokości montażowej 130 cm i który nie wymaga dodatkowego zasilania 230V w furtce.
Żadne bajery, wifi, aplikacje, żetony, obsługi bram itp. nie są potrzebne, tylko dzwonek, mikrofon i obraz. Nie potrzebuje nawet obsługi zatrzasku furtki, choć jeśli są takie bez dodatkowego zasilania to ewentualnie mógłbym skorzystać.
Możecie coś polecić? Może ktoś na podobnej wysokości montował?
Szukam w internetach i bardzo trudno znaleźć w opisach kąty kamer. Jeśli nie znajdę nic sensownego to chyba odpuszczę i kupię zwykły domofon.
Wpadliśmy na pomysł żeby w miejsce starego domofonu zamontować wideodomofon, który będzie działał na dotychczasowym okablowaniu. Do bramy mam pociągnięty 4-żyłowy kabel z bardzo cienkimi żyłami, grubość podobna jak w skrętce ale nie wiem co to za typ bo to nie ja montowałem.
Zrobiłem wczoraj test. Zamówiłem 2 dni temu najtańszy zestaw firmy Eura 45A3 ALPHA i podłączyłem do istniejącej instalacji. Myślałem że będą jakieś problemy ale montaż banalnie prosty i wszystko zadziałało, można powiedzieć, "na strzał".
Niestety okazuje się, że wysokość montażu - ok. 130 cm jest zbyt mała, żeby objęła twarz osoby która stoi przed furtką (ucina tak mniej więcej na wysokości szyji przy osobie o wzroście 176 cm). Podwyższenie słupka oczywiście nie wchodzi w rachubę. Zestaw Eura niestety muszę zwrócić.
W związku z powyższym szukam wideodomofonu, którego kamera ma szerszy kąt patrzenia w pionie - tak żeby była widoczna twarz z wysokości montażowej 130 cm i który nie wymaga dodatkowego zasilania 230V w furtce.
Żadne bajery, wifi, aplikacje, żetony, obsługi bram itp. nie są potrzebne, tylko dzwonek, mikrofon i obraz. Nie potrzebuje nawet obsługi zatrzasku furtki, choć jeśli są takie bez dodatkowego zasilania to ewentualnie mógłbym skorzystać.
Możecie coś polecić? Może ktoś na podobnej wysokości montował?
Szukam w internetach i bardzo trudno znaleźć w opisach kąty kamer. Jeśli nie znajdę nic sensownego to chyba odpuszczę i kupię zwykły domofon.